Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Polat; Pirsusa baskı var

Polat; Pirsusa baskı var

Giriş Tarihi: 25 Ekim 2010 Pazartesi 15:13
Polat; Pirsusa baskı var

Pirsus Gazetesi Sorumlu yazı işleri müdürü İlhami Doğan hakkında

1-15 Ekim 2010 tarihli gazetesinde yeralan “Karakolda çocuk var” ve “Gençler halay ve slogandan tutuklandı” başlıklı haberleri dolayısıyla

“Devam eden soruşturmalarla ilgili haber niteliğini aşıp Adli Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs Suçu” iddiasıyla Suruç Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştır.

 

Dava konusu haberde yeralan olay, birçok ulusal TV ve gazetede çok daha ayrıntılı ve yorumlar da katılarak verilmiştir.

Sözkonusu yayınlarla ilgili olarak Suruç – Pirsus hariç, hiçbir ulusal tv ve gazete hakkında herhangi bir ilde soruşturma ve dava açılmamıştır.

 

Haberin temel unsurlarını içeren bilgilerin yer aldığı metnin, “Haber niteliğini aştığı” iddiasıyla suç unsuru olarak dava konusu yapılması tarafımızca hukukun zorlanması, basın özgürlüğünün baskı altına alınması, örtülü bir sansür uygulaması ve özellikle yerel medyayı susturmaya yönelik bir girişim olarak görülmektedir.

 

Yargı Türkiye’nin her yerinde herkese eşit işlemelidir. Yerel basına yönelik çifte standart uygulaması en başta yargının kendi saygınlığını tartışma konusu yapar.

 

Pirsus gazetesi ve İlhami Doğan’la ilgili açılan dava, hukukun üstünlüğü ve demokrasiye inanan biz gazeteciler tarafından da yakından izlenecektir.

 

Veysel Polat

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği başkanı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com