Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Polat, Gazetecilere yapılan saldırıyı kınadı

Polat, Gazetecilere yapılan saldırıyı kınadı

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat yaptığı açıklamada Akçakel’de basına yapılan saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 13:36
Polat, Gazetecilere yapılan saldırıyı kınadı

Polat; “Akçakale’de bulunan Süleyman Şah Çadır Kentinde, 27 Mart Çarşamba günü bir çadırda elektrik kontağı sonucu çıkan yangında 1 kişi ölmüş, 2 kişi de yaralanmıştır. Olay sonrası çadır kentte kalan çocuk ve gençlerden oluşan bir gurubun protestosu güvenlik güçlerini taşlı saldırıya dönüşmüş, olayları kontrol etmeye çalışan güvenlik güçleri de guruba karşı basınçlı su ve biber gazı kullanmıştır.

Yaşanan bu olaylar sırasında kamp dışında görüntü almak isteyen basın mensuplarının araçları protestocu gurupların saldırısına maruz kalmış, saldırıyı engelleme konusunda kayıtsız kaldıkları iddia edilen güvenlik görevlileri basın mensuplarının çalışmalarını engelleyerek kamera ve fotoğraf makinalarına el koymak istemiş, onlara karşı kaba güç kullanarak darp etmiştir.

Öncelikle gazeteci arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Akçakale’de bir süre önce basın mensuplarına yönelik aynı tür kışkırtma ve saldırının olduğunu hatırlatarak, Basın özgürlüğüne ve gazeteciliğe yönelik bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve sorumlularının tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılmasını talep ediyoruz.

Kamplarda zaman zaman yaşanan benzer olaylar nedeniyle; Suriye’deki olaylar dolayısıyla Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan muhacirlerin yarısını misafir eden Şanlıurfalıların, ilk günden beri gösterdikleri örnek ev sahipliğini gölgeleyecek, muhacir kardeşlerimize yönelik aşağılayıcı - kışkırtıcı art niyetli yorumlar konusunda da kamuoyunu bir kez daha uyarıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com