Advert
Advert
Advert

PKK'nın Oyununu Urfa Milletvekili Bozdu

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde AK Partili yöneticileri kaçıran PKK'nın son oyununu AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim Gök deşifre etti.

PKK'nın Oyununu Urfa Milletvekili Bozdu
PKK'nın Oyununu Urfa Milletvekili Bozdu

Gaziantep'teki bombalı saldırısından sonra Şanlıurfa'da da kanlı bir eylem gerçekleştirmeye çalışan terör örgütü bu emeline ulaşamadı. Gaziantep ve Şanlıurfa gibi huzur ve refahın olduğu yerlerde vatandaşlar üzerinde korku yaratmaya çalışan PKK'nın Viranşehir ve Ceylanpınar'da saldırı yapmasını güvenlik güçleri önledi. Şanlıurfa'nın bu iki ilçesinde belediyeleri elinde bulunduran Barış ve Demokrasi Partisi'nin bölgede kan kaybettiği bu günlerde yaklaşan yerel seçimler öncesi halkı sindirme politikası içerisine giren PKK'nın bu eylemi Kürt vatandaşlar arasında da tepkiye yol açtı.

PKK'NIN HEVESİ KURSAĞINDA KALACAK

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Abdulkerim Gök, son dönemde PKK’nın AK Parti il ve ilçe başkanlarını kaçırarak yerel seçimler öncesi bölge halkını sindirmeyi amaçladığını söyledi. Bunun en son örneğini AK Parti Hakkari İl Başkanı'nın kaçırılmasıyla ortaya çıktığını dile getiren Dr. Gök, yerel seçimler öncesi oynanan bu sinsi oyunun ne bölge milletvekillerini ne de AK Parti’ye gönül vermiş Kürt vatandaşları sindirebileceğini açıkladı. AK Parti milletvekilleri ve yöneticilerin bölgede aktif bir şekilde çalıştığını ve bundan rahatsız olan PKK'nın hevesinin kursağında kalacağını iddia eden Dr. Gök, terör örgütünün bu tür hukuk dışı girişimlerinin sonuçsuz kalacağını belirtti.

AK PARTİ YILMAYACAK

Milli birlik ve kardeşlik projesini benimsemiş bölge insanın bu hain planı görebilecek kadar bilinçlendiğini sözlerine ekleyen Dr. Gök' sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yerel seçimler öncesi terör örgütünün bölgesel dış konjonktüre bağlı olarak artan silahlı saldırıları AK Partili yöneticileri hiçbir zaman yıldırmıyor. Bilakis Diyarbakır, Ağrı, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van'a hizmet götürme anlayışında şevkimizin kırılmadığı gibi daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Geçmişte bu ülkenin inşası Çanakkale’den Kars’a kadar var olan cephelerde omuz omuza savaşarak şehit düşen Türk ve Kürtlerce gerçekleştirdi. Bu ülkenin geleceği yine bu kardeşlik üzerinden inşa edilecektir."

Ömer Süt- Haber7

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ferudun günbegi.     2014-11-09 tamamen yalan ve anlamsız haber....daha dogru ve gerçek haberler bekleriz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!