Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PKK'nin hastane saldırısına sağlıkçılardan tepki

PKK'nin hastane saldırısına sağlıkçılardan tepki

Mardin'de sağlık çalışanları, PKK'nin Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde Devlet Hastanesi'ne yönelik düzenlediği bombalı saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 28 Ekim 2015 Çarşamba 14:08
PKK'nin hastane saldırısına sağlıkçılardan tepki

PKK'liler geçtiğimiz günlerde Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde devlet hastanesi yakınlarında bomba yüklü aracı infilak ettirilmesi sonucu hastanede büyük çapta hasar oluşurken sağlıkçılar olaya tepki gösterdiler.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü, hastaneye yönelik düzenlenen saldırıyı kınayarak saldırıda en büyük zararı ilçede sağlık hizmeti bekleyen halkın zarar gördüğüne dikkat çektiler.

Basın açıklamasını okuyan Mardin Halk Sağlığı Müdürü Saffet Yavuz, Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanesi’nin bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildiğini hatırlatarak, “En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi.

Yavuz, “Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.” diye konuştu.

Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi saldırıların dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyeceğine dikkat çeken Yavuz, “Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com