Advert
Advert
Advert

PKK Diyarbakır Bağlar'a nasıl girdi? Şok görüntüler ortaya çıktı

PKK’lilerin Diyarbakır'ın Bağlar ilçesine nasıl girdiği ortaya çıktı. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi’ne PKK’lilerin ilk girdiği görüntüler ortaya çıktı.

PKK Diyarbakır Bağlar'a nasıl girdi? Şok görüntüler ortaya çıktı
PKK Diyarbakır Bağlar'a nasıl girdi? Şok görüntüler ortaya çıktı14 Mart akşamı Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi’ne giren PKK’lilerin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde mahalleye ağır silahlar taşındığı, çukur kazılıp barikat kurulduğu görülüyor.

Sokaklardaki parke taşlarını söküp barikat yapan silahlı PKK’lilerin mahalleye roketatar, biksi gibi silahlar da taşıdıkları görüntülere yansıyor.

Görüntülerde mahalleli olduğu tahmin edilen bir kadının da olaylarda barikat kuran PKK’lilere yardım ettiği, çevre bilgisi topladığı, gözetleme yaptığı da dikkat çekiyor. PKK’li gruba sorumluluk yapan bir kişinin ise bu kadını çağırıp öptüğü ve tebrik ettiği de görüntülere yansıyor.

Görüntülerdeki kadının PKK’lilere çukur ve barikatların kazılması için kazma ve kürek temin ettiği öğrenilirken, mahalleliden ise kimsenin bu gruplara destek vermediği görülüyor.

İlke Haber Ajansı’nın (İLKHA) ulaştığı görüntülerde silahlı PKK’lilerin kiminin yüzünün açık olduğu kiminin ise kapalı olduğu ise dikkatlerden kaçmadı.

PKK’lilerin Kaynartepe Mahalle’sinde çukur kazıp barikat kurmaları üzerine başlatılan operasyonlar neticesinde çatışmalar çıkmış ve Diyarbakır Valiliği kararıyla 15 Mart saat 09.00'da mahallenin tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Çatışmaların diğer mahallere sıçraması üzerine yasak Gürsel Caddesi’nin Cemiloğlu Caddesi’nden Bağlar dört yola kadar olan kısım ve Nukhet Coşkun Caddesi’nin tamamını kapsayacak şekilde genişletilmişti. Yasak ve çatışmalarla beraber bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve tank girmişti. (M. Sıddık Bilge- İLKHA)
PKK Diyarbakır Bağlar İlke Haber Ajansı Gürsel Caddesi Cemiloğlu Caddesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu