Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PKK'lı Fehman Hüseyin'den ilginç açıklama: TSK yıpratıldı

PKK'lı Fehman Hüseyin'den ilginç açıklama: TSK yıpratıldı

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2010 Salı 22:13
PKK'lı Fehman Hüseyin'den ilginç açıklama: TSK yıpratıldı

Hükümetin Türk Silahlı Kuvvetleri'ni PKK'ya karşı savaştırarak yıprattığını savunan Hüseyin, ordunun haksız eleştirilere maruz kaldığını ileri sürdü. PKK'lı terörist, "25 yıl boyunca ordu niye PKK'yi bitiremedi? Niye kayıp veriyor? Tedbiri zayıftır, tekniği azdır veya ihmalkârlık vardır." türünden eleştirileri de TSK'ya yönelik haksızlık olarak sıraladı. Sorunun yanlış teşhis edildiğini ve tedavinin yanlış yapıldığı iddiasında bulunan Fehman Hüseyin, 12 askerin şehit olduğu Dağlıca saldırısının emrini vermişti.

PKK terör örgütü yöneticilerinden Fehman Hüseyin, 'tedbiri zayıftır, tekniği azdır veya ihmalkârlık vardır' türünden sözlerin TSK'ya yönelik haksız eleştiriler olduğunu anlattı: "25 yıl boyunca savaşın her türlü biçimini bize karşı yürüttüler. Hatta bütün uluslararası savaş kurallarını da ihlal ederek, binlerce faili meçhul cinayet işleyerek, köyleri yakarak ve boşaltarak devlet terörüne de başvurdular. Eğer Türk ordusu buna rağmen başaramamışsa bunu ordunun bir zaafı, generallerin veya Genelkurmay'ın bir eksikliği, bir suçu olarak değerlendirmemek gerekir. Bu başarısızlık, sorunun yanlış teşhisinden ve yanlış tedavi yönteminden kaynaklanmaktadır."

PKK'lı Hüseyin, önümüzdeki dönemde de silahlı mücadelede ısrar edilirse en fazla zararı ordunun göreceğini ileri sürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Viranşehir'deki saldırının emrini o terörist vermiş

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com