Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PKK'dan köylülere Kobani Zulmü

PKK'dan köylülere Kobani Zulmü

IŞİD'in Kobani'ye saldırıları üzerine halka baskı yapan PKK, Muş'un Varto ilçesindeki köylüleri zorla Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine götürerek eylem yaptırıyor. Köylülerden eylem için zorla imza alan PKK, her evden en az bir kişinin eyleme katılmasını zorunlu kılıyor.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2014 Pazartesi 10:07
PKK'dan köylülere Kobani Zulmü

Kırsal kesimde yaşayan halk, PKK'nin baskı ve zulümleriyle karşı karşıya kalıyor. PKK, IŞİD’in Kobani’ye saldırıları bahanesiyle birçok bölgede olduğu gibi Muş'un Varto ilçesinde de vatandaşları zorla Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine götürerek eylem yaptırıyor. Köylülerden eylem için zorla imza alan PKK, her evden en az bir kişinin eyleme katılmasını zorunlu kılıyor.

Ya sen gelirsin ya çocukların
Dayısının zorla eylem götürülmesine tepki gösteren Vartolu Murat Y., yaşananları şöyle anlattı: “Köye gelen PKK militanları, yapılacak eylemler için her evden en az bir kişinin iştirak etme şartı ile imza aldılar. Benim de dayım, çocuklarım yanacağına ben yanayım, diyerek kendisi imza atıyor. 3 gün önce PKK,  akrabamızı ilçeye çağırıyorlar. Akrabamız ilçeye gittikten sonra alıp Şanlıurfa’ya eyleme götürüyorlar.”

Kavga etmeyin diyorlar milletli savaşa götürüyorlar
Dayısının, PKK ile bir ilgisinin olmadığını dile getiren Murat Y.,  “Çocukları için mecbur bırakılmış. Gerçi her halükarda gitmemesi gerekiyordu ancak baskı ve sindirme ile mecbur bırakılmış. Bu zihniyet bir yandan köyde kavga etmeyin diyerek köylüleri uyarırken diğer taraftan da milleti savaşa götürüyor, bu tezatı görmemek ahmaklıktır. Kobanili kardeşlerimiz kendi evlerini terk etmek zorunda bırakıldığı ve 100 binden fazla insanın kendi yurdunu terk ettiği bir ortamda PKK hangi akılla milleti sınıra yığıyor. Akrabamıza olacak herhangi bir şeyden PKK ve siyasi uzantıları sorumludur.” ifadelerini kullandı.

Halk da kendi çözümünü bulur
Çözüm sürecinin çözüldüğünü ifade eden Murat Y., “Çözüm süreci adı altında sürekli savaş naraları atan bu örgüt artık Kürt halkının yakasını bıraksın. Haraç, vergi, yol kapama, molotof ve taşlama ile sürekli kaos oluşturarak yine Kürt halkı eziyet görüyor. Geçmişte devletten gördüğümüz zulmü şimdi resmi olarak bir örgütten görüyoruz. Devletin çözüm dediği buysa, halk da kendi çözümünü bulur. Herkes PKK’li olmak zorunda değildir. Baskılara boyun eğmeyeceğiz.” diyerek tepkisini dile getirdi.  (İLKHA)


YORUMLAR
  • yorum2014-09-29 11:23:19htk

    Allahtan korkun kimse kimseyi zorlamasın Allahın emirlerinde böyle bir şey yok. Kim zülümden yanaysa Allah belsını versin. Amin

  • yorum2014-09-29 11:23:05htk

    Allahtan korkun kimse kimseyi zorlamasın Allahın emirlerinde böyle bir şey yok. Kim zülümden yanaysa Allah belsını versin. Amin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden anlamlı ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com