Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PKK Saldırıları Urfa STK'ları tarafından kınandı

PKK Saldırıları Urfa STK'ları tarafından kınandı

PKK'nin müteddeyyin şahıslara yönelik saldırılara tepkiler gelmeye devam ediyor. İnsani Yardım Platformu, düzenlediği basın açıklamasında bölgeyi tekrar kaosa sürükleyecek her eylemi kınadıklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 10:07
PKK Saldırıları Urfa STK'ları tarafından kınandı

Bölgede PKK tarafından yaşanan saldırılara tepkiler gelmeye devam ediyor. İnsani Yardım Platformu adına açıklamayı okuyan Osman Gerem, yaşanacak kaosun ülkeye fayda getirmeyeceğini belirterek  kaosa sürükleyecek her eylemi kınadıklarını belirtti.

Son günlerde bölgemizde huzuru ve çözüm sürecini baltalamaya yönelik olayların yaşandığına dikkat çeken Gerem, Bölge halkı olarak ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda geri kalmamıza sebep olan bu olayların çözüm sürecinin başlaması ile geride kaldığı bir dönemde işin taşeronluğunu üstlenmiş grupların tekrar sahneye çıktığına dikkat çekti.


1984'ten bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde halkı birbirine düşürmeye ve ayrıştırmaya yönelik meydana gelen olaylarda yaşamını yitirenlerin yine bu memleketin evlatları olduğunu belirten Gerem "Özellikle son günlerde Mustazaflar Cemiyetine yapılan saldırılar ile bölgenin dinamikleri karşı karşıya getirilmeye çalışılmaktadır. Bölgeyi tekrar kaosa sürükleyecek her eylemi kınıyoruz. Herkesi itidale davet ediyoruz. Kamplaşmanın Mustazafları bu kirli oyunun içine çekmenin ülkeye faydası olmayacaktır." diye konuştu.
 

Gerem, son olarak piknik bahanesiyle dağa kaçırılan çocuklara da değinerek, bu çocukların en kısa zamanda ailelerinin yanına dönmesini bekeldiklerini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com