Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye PKK ile Hizbullah Arasında Çatışma Çıktı

PKK ile Hizbullah Arasında Çatışma Çıktı

Hizbullah Cemaati basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada PKK`nin dayatması ve başka bir alternatif yol bırakmaması sonucu aralarında bir çatışma yaşandığı ifade edildi.

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2012 Cumartesi 11:19
PKK ile Hizbullah Arasında Çatışma Çıktı
Hizbullah Cemaati basın bürosundan basın kuruluşlarına gönderilen mailde, PKK ile çatışma istekleri ve bunun taraftarı olmadıkları halde, böyle bir çatışmadan Müslüman halkın büyük zararlar gördüğünü daha önce defalarca kamuoyuna açıkladıkları, ancak bu yaklaşımlarına rağmen, PKK`nin dayatması ve başka bir alternatif yol bırakmaması sonucu aralarında bir çatışma yaşandığı ifade edildi.

"GEÇMİŞİMİZDEN DOLAYI ÖZÜR DİLEME GİBİ BİR DURUMUMUZ YOKTUR"
Basına gönderilen mailde, "Bu çatışmanın başlatıcısı PKK olduğu gibi bunu dayatan, Kürdistan`da yayılmasına ve halka zarar vermesine sebebiyet veren de odur. Bu nedenle bizim bu konuda Suçlu olan özür diler, af diler. Suçlu olan PKK olduğuna göre, özür dilemesi gereken de af dilemesi gereken de odur."

PKK ANCAK KENDİ ADINA VE TEMSİL ETTİĞİ TABANI ADINA KONUŞABİLİR
Şu ana kadar PKK ile resmi bir ateşkes anlaşmalarının olmadığı belirtilen açıklamada, "Bunun olması için, yaşadığımız çatışmayı kendisinin başlattığını ve bize dayattığını kabul etmesi gerekmektedir. PKK ancak kendi adına ve temsil ettiği tabanı adına konuşabilir. Tüm Kürd halkı adına konuşma yetkisinin olmadığını bilmesi gerekir.

"VARLIĞIMIZ VE MÜSLÜMAN HALKIMIZ TEHDİT EDİLİRSE KARŞI DURACAĞIMIZ BİLİNMELİDİR"
Açıklamaya şöyle devam edildi: "Bugüne kadar sabır ve tahammül sınırlarını zorlayarak, bağrımıza taş basıp kardeşlerimizin şehadetlerine rağmen Müslüman halkımızın zarar görmemesi ve düşmanlarımızın sevinmemesi için ısrarla çatışmadan kaçındık ve bu tavrımızı halen muhafaza etmekteyiz. Ancak eğer varlığımız ve Müslüman halkımız tehdit edilir ve başka hiç bir alternatif bırakılmazsa, bedeli ne olursa olsun karşı duracağımız bilinmelidir."

Biz ilk günden şimdiye kadar hiç bir gücün icazetiyle hareket etmediğimiz gibi bundan sonra da hiç kimsenin ve hiç bir gücün icazetini alarak hareket etmeyeceğiz. Kendi bağımsızlığımızdan ve özgün hareket etme özelliğimizden taviz vermeyeceğimizi herkesin bilmesini isteriz."

PKK YETKİLİLERİNE CEVAP VERMEYİ GEREKSİZ GÖRÜYORUZ
"Bazı PKK yetkililerinin tahrik ve provokasyon içerikli sorumsuzca açıklamalarının takdirini Müslüman halkımıza bırakıyoruz." denilen açıklamada, "Bugüne kadar söylenenlerin tekrarı niteliğindeki basit ve düzeysiz itham ve karalamalarına ise cevap vermeyi gereksiz görüyoruz." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com