Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya PKK ile görüşmeye Taraf arabulucu!

PKK ile görüşmeye Taraf arabulucu!

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2010 Çarşamba 15:33
PKK ile görüşmeye Taraf arabulucu!

PKK ile görüşmeye Taraf arabulucu!

Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülercenin PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalanın avukatlarıyla görüşmesinde Tarafın rolü merak ediliyor. Yayınları Tarafın ara buluculuğa soyunduğunu gösteriyor.

Fethullah Gülen Hocaefendinin “Benim bir temsilcim yoktur” şeklindeki açıklamasından sonra Gülercenin görüşmenin bir hata olduğunu belirterek, özür dilemesine rağmen, Taraf gazetesi üstlendiği arabuluculuk rolünü sürdürüyor. 

SÜRMANŞETTEN ARABULUCULUĞA SOYUNDU
Tarafın bugün de sürmanşetten “Cemaat dikkatli, bölgede ise buzlar eriyor” başlığıyla verdiği haberde “Gülenin İmralının sözlerine yönelik açıklamasında ‘Farklılıklara saygı, herkesi kendi konumunda kabul ederek diyalog vurgusu dikkat çekti. Güneydoğudan gelen tepkiler ise son derece olumlu” ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

TARAFA GÖRE BUZLAR ERİMİŞ
Gülercenin ‘Hata Ettim başlıklı yazısında Gülen Cemaati ile İmralı arasındaki diyalogun ulusalcı çevreler tarafından istismar edilmesine tepki gösterdiğini yazan Taraf, “Ancak diyalog, cemaat evlerine saldırılara kadar varan gerilimi bitirdi. Gülerceye göre de tepkiler olumlu. Birbirine şüpheyle bakanlar arasındaki buzlar artık eridi” diye yazdı.

APO CEMAATLE İTTİFAK YAPACAKMIŞ!
Taraf bir önceki gün de “Apo: Cemaatle ittifaka hazırız” başlığıyla yayınladığı haberde “PKK lideri Abdullah Öcalanın Gülen hareketine yönelik sıcak mesajları kamuoyunda gündem yarattı. “Apodan cemaate zeytin dalı” şeklinde yorumlanan açıklamaları Öcalan, geçen pazar günü avukat ziyaretinde yaptı. Abdullah Öcalanın bu görüşmede Gülen hareketiyle “ittifaka hazır oldukları”nı dile getiren daha ileri ifadeleri ise basına yansımadı. Belki de bu yüzden Öcalanın tam olarak ne yapmak istediği anlaşılamadı. Kürt siyaseti de dahil her cepheden farklı farklı sesler yükseldi” ifadelerini kullanmıştı.

HABERVAKTİM.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com