Advert
Advert
Advert

PKK cami yakıyor misyonerler kilise açıyor

Çatışmaları şehirlere taşıyan PKK camileri ateşe verirken bölgede faaliyetlerini yoğunlaştıran misyonerler, imkan buldukları yerlerde kilise açmaya başladı.

PKK cami yakıyor misyonerler kilise açıyor
PKK cami yakıyor misyonerler kilise açıyor

PKK’nin hendekler kazarak çatışmaları şehirlere taşımasıyla bölge halkı zor günler geçirirken misyonerler de boş durmuyor. PKK çatışmalarla Diyarbakır ve Dargeçit gibi yerlerde camileri ateşe verirken, faaliyetlerini yoğunlaştıran misyonerler ise bir yandan boşta kalan gençler üzerinde Hristiyanlaştırma çalışması yapıyor bir yandan da kilise açıyor.

Yardım adı altında bölgede faaliyetlerde bulunan misyonerler, çatışmalar evlerini terk etmek zorunda kalan halkın mağduriyetinden faydalanarak Kürt halkını Hristiyanlaştırmaya çalışıyor.

Propaganda faaliyetlerini zorda kalan halkın yanı sıra lise son sınıf ve üniversite öğrencileri üzerinde yoğunlaştıran misyonerlerin her sorunu 'fırsat' olarak değerlendirip ekonomik sıkıntı yaşayan insanları iş ve para vaadiyle kandırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Suruç’taki bazı köy okullarındaki öğrencilere Hristiyanlığın simgesi olan Haç işaretinin takılı olduğu kolyelerin dağıtıldığının ortaya çıkmasının ardından bu sefer Şanlıurfa’nın en işlek yerinde bir kilisenin açılışı yapıldı.

Şanlıurfa'nın en işlek yerlerinden biri olan Haşimiye Meydanı'nda bulunan eski bir fırın, yapılan tadilatın ardından Protestan Kutsal Nur Kilisesi adı altında açıldı.

Kilisenin pastörlüğünü yapan Eyüp Badem, söz konusu kilisenin açılacağını kendi sosyal medya hesabından paylaştığı görüldü.

Açılışa Öze Dönüş Platformu Şanlıurfa Koordinatörü Mehmet Pala, Eski Alevi ve Kültür Derneği Başkanı Kemal Atalar katılırken her Pazar ve bazı vatandaşlar katıldı.

Kilisede her Pazar dua edileceği belirtilirken kilisenin açılışına öncülük eden şahısların sosyal medya hesaplarından Hristiyanlık ve Yahudilik propagandası yaptığı görüldü.  

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır