Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PKK cami yakıyor misyonerler kilise açıyor

PKK cami yakıyor misyonerler kilise açıyor

Çatışmaları şehirlere taşıyan PKK camileri ateşe verirken bölgede faaliyetlerini yoğunlaştıran misyonerler, imkan buldukları yerlerde kilise açmaya başladı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 13:12
PKK cami yakıyor misyonerler kilise açıyor

PKK’nin hendekler kazarak çatışmaları şehirlere taşımasıyla bölge halkı zor günler geçirirken misyonerler de boş durmuyor. PKK çatışmalarla Diyarbakır ve Dargeçit gibi yerlerde camileri ateşe verirken, faaliyetlerini yoğunlaştıran misyonerler ise bir yandan boşta kalan gençler üzerinde Hristiyanlaştırma çalışması yapıyor bir yandan da kilise açıyor.

Yardım adı altında bölgede faaliyetlerde bulunan misyonerler, çatışmalar evlerini terk etmek zorunda kalan halkın mağduriyetinden faydalanarak Kürt halkını Hristiyanlaştırmaya çalışıyor.

Propaganda faaliyetlerini zorda kalan halkın yanı sıra lise son sınıf ve üniversite öğrencileri üzerinde yoğunlaştıran misyonerlerin her sorunu 'fırsat' olarak değerlendirip ekonomik sıkıntı yaşayan insanları iş ve para vaadiyle kandırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Suruç’taki bazı köy okullarındaki öğrencilere Hristiyanlığın simgesi olan Haç işaretinin takılı olduğu kolyelerin dağıtıldığının ortaya çıkmasının ardından bu sefer Şanlıurfa’nın en işlek yerinde bir kilisenin açılışı yapıldı.

Şanlıurfa'nın en işlek yerlerinden biri olan Haşimiye Meydanı'nda bulunan eski bir fırın, yapılan tadilatın ardından Protestan Kutsal Nur Kilisesi adı altında açıldı.

Kilisenin pastörlüğünü yapan Eyüp Badem, söz konusu kilisenin açılacağını kendi sosyal medya hesabından paylaştığı görüldü.

Açılışa Öze Dönüş Platformu Şanlıurfa Koordinatörü Mehmet Pala, Eski Alevi ve Kültür Derneği Başkanı Kemal Atalar katılırken her Pazar ve bazı vatandaşlar katıldı.

Kilisede her Pazar dua edileceği belirtilirken kilisenin açılışına öncülük eden şahısların sosyal medya hesaplarından Hristiyanlık ve Yahudilik propagandası yaptığı görüldü.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com