Advert
Advert
Advert

PKK Bismil'de evleri boşaltıyor

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bazı mahallelerde hendekler kazan PKK'liler, son olarak evlerini boşaltması için halkı tehdit etmeye başladı.

PKK Bismil'de evleri boşaltıyor
PKK Bismil'de evleri boşaltıyor

Yaşanan çatışmalardan dolayı bazı mahallelerde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Bismil'de PKK'liler şimdi de halkı evlerinden çıkarmaya başladı.

Ulutürk Mahallesinde, dün akşam saatlerinde ev ev dolaşan PKK’liler, halkı evlerini terk etmeleri için tehdit etti. Tehditlerden dolayı kimi aileler, evlerini terk ederek akrabalarının yanına sığındılar.

Gece boyunca mahallede olay çıkaran PKK'liler, havaya ateş ederek, çatışma olduğu izlenimiyle halkın korku ve paniğe kapılmasını sağlıyorlar.

Sokaklarda kazılan hendek ve kurulan barikatlar nedeniyle bazı okullarda eğitim verilmezken, başka okullara öğrenci taşıyan bazı servis şoförlerini tehdit edilen PKK'liler araç kontaklarına el koydu.

Durumdan rahatsız olan bazı mahalle sakinleri ise şöyle konuştu: “Mahalle esnaflarının dükkânları kapalı, herkes tedirgin, PKK’liler mahallemize silahlarla gelerek saatlerce, bazen günlerce mahallemizi işgal ediyorlar, hendek kazıyorlar. Gasp ettikleri araçlarla sokakları ve yolları kesiyorlar. Dışarı çıkamaz hale geldik. Bu yüzden çocuklarımız her gün korku içinde, huzuruz kalmadı. Çocuklarımız okula gidemiyor.” sözleriyle yaşananlara tepki gösterdi.

Öte yandan Valiliğin bu gün süresiz sokağa çıkma yasağı ilan ettiği Fırat, Dumlupınar, Tekel ve Ulutürk mahallelerinde şiddetli çatışmalar yaşanırken ilçe merkezi ve diğer mahallelerde hayat normal seyriyle devam ediyor. 

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu