Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'PKK Ağrı'yı pilot bölge seçti'

'PKK Ağrı'yı pilot bölge seçti'

Ağrı'da yapımı tamamlanan okulların açılış töreninde konuşan Vali Musa Işın, PKK'nin Ağrı'yı pilot bölge seçtiğini ve halk üzerinde çok büyük bir oyunun oynandığını belirtti.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 16:57
'PKK Ağrı'yı pilot bölge seçti'

Ağrı'da yapımı tamamlanan okulların açılışında konuşan Vali Musa Işın, PKK’nin Ağrı’yı pilot bölge seçtiğini, Ağrı halkının geleneklerine, inançlarına bağlı, mütedeyyin, çocuklarına gelecek hazırlayan kendi halinde bir halk iken iki yıl içerisinde üzerlerinde çok büyük bir oyunun oynandığını belirtti.

Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen açılış töreninde konuşan Ağrı Valisi Musa Işın,  8 derslikli Spor Lisesinde; fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı ile 16 derslikli Güzel Sanatlar Lisesinde: 395 kişilik konferans salonu, 7 resim atölyesi, 46 kişilik bireysel çalışma odası ve 200 kişilik öğrenci pansiyonu ile bir kampüsün kente kazandırıldığını söyledi.

Öğrencilere seslenen Vali Işın, "Değerli çocuklar geleceğinizi kazanmanın eşiğindesiniz. Geleceğinizi bugün kazanacaksınız. Hiçbir macera, hiçbir ütopya, hiçbir hayalperestlik sizin şu an ki durumunuzdan daha iyi bir yere sizi getiremez." dedi.

"Sakın ola ki hayatınızı, gençliğinizi kötü insanların emellerine alet etmeyin.” diyen Işın, “Çocuklar, siz yaşamaya çalışın, ölmeye çalışmayın. Ölmek, yok olmak çok kolaydır. Sizi birileri öldürmek isteyebilir. Onlara kesinlikle kendinizi kullandırtmayın, onlara fırsat vermeyin. Çok yetiyorsa kendi çocuklarını göndersinler." şeklinde konuşarak PKK’yi eleştirdi.

“PKK Ağrı’yı pilot bölge seçti”

PKK’nin Ağrı’yı pilot bölge seçtiğini belirten Işın, "Bütün bu olumsuzlukları yaratanlar onlar değil mi? Ağrı'nın huzurunu bozan onlar değil midir?  Burayı açıkça söylüyorum pilot bölge seçtiler. Ağrı'yı geleneklerine, inançlarına  bağlı, mütedeyyin  kendi halinde yaşayan, çocuklarına gelecek hazırlayan kendi halinde bir halk iken iki yıl içerisinde bu halk üzerinde çok büyük bir oyun oynanmaktadır. Burayı huzursuz ettiklerini ve araçların yakıldığını biliyorsunuz.  Daha 2-3 ay önce insanların dağa götürülüp haraç kesildiğini, şehir merkezinde adamın katledildiğini biliyorsunuz. Eleşkirt'te hem adamın arabasını yakıp hem de dağa götürülüp adamdan 250 bin lira alındığını biliyorsunuz. Peki, bu nasıl halk sevdasıdır. Bu nasıl Kürtlüktür." şeklinde tepkisini dile getirdi.

Bölge ve Ağrı üzerinde oynanan oyunu deşifre etmek zorunda olduğunu vurgulayan Vali Işın, Ağrı’ya huzur gelmeden yatırımın gelmeyeceğinin altını çizerek, “Bakın oteller boş. Her şey birbirini etkiliyor. Esnaf alacağını alamıyor, borcunu ödeyemiyor. Mal siparişi veriyor, araç buraya gelmiyor.” ifadelerini kullandı.

"PKK, IŞİD birlikte eylem yapıyor"

Ankara'daki patlamaya da değinen Vali Işın, PKK ile IŞİD'in ortaklaşa eylem yaptıklarını söyledi. Ankara’daki katliamla infial yaratılıp iç çatışma çıkarılmak istendiğini ifade eden Işın, PKK ve IŞİD’in birlikte katliam yaptığını ardından algı operasyonu yapıp halkı birbirine kırdırmaya çalıştıklarını söyledi.

Açılış sonrasında beraberindeki heyetle hizmete açılan okulları gezen Vali Işın, öğrencilerle birlikte yemek yedi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com