Advert
Advert
Advert

Pis su kanalı tehlike saçıyor

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesi sakinleri, Korçık Deresi diye bilinen pis su kanalının üzerinin kapatılmasını istiyor.

Pis su kanalı tehlike saçıyor
Pis su kanalı tehlike saçıyor

Hilvan’ın Karacurun Mahallesi’nde ilçenin kanalizasyon ve atık suların aktığı ve halk arasında Korçık Deresi olarak da bilinen pis su kanalının üzeri açık olduğundan hem koku yayıyor hem de çeşitli hastalıklara yol açıyor. Hilvanlılar yetkililerden kanalın üzerinin biran evvel kapatılmasını istiyor.

Evi pis su kanalına yakın olan Ahmet Harmanşah, yaşadıkları sıkıntı ve mağduriyeti anlattı. Harmanşah, “Benim evim Korçık Deresine yaklaşık 150 metre yakın olduğu için geceleri derenin kokusundan ve sivrisineklerin de dereye toplanmasından dolayı rahat uyuyamıyoruz. Derede akan pis su yaklaşık bir metre derinlikte. Derenin üzerinin açık olması mahalle sakinlerinin tümünü tedirgin ediyor.” dedi.

Gündüzleri daha çok endişe duyduklarını belirten Harmanşah,  derenin etrafı açık olduğundan küçük çocukların dereye düşüp boğulacağı korkusuyla çocuklarını yalnız bırakmaktan korktuklarını ve bunun için biran önce yetkililerin bu sorunu gidermelerini beklediklerini söyledi.

Korçık Dersi’nin yaklaşık 20 metre yakınında olan çocukların oyun parkı ise aileleri daha da endişelendirdiği görülüyor. Uzun zamandan beri bu sıkıntıyı yaşadıklarını belirten Ahmat Harmanşah,  Hilvan Belediye’sini göreve çağırdı.  (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!