Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Pijan aşiretinde barış birlikteliği

Pijan aşiretinde barış birlikteliği

Suruç ilçesinde Pijan aşiretine mensup aynı aile arasında 15 yıl önce başlayan husumet, Suruçlu Abdülkadir Yahlizade'nin araya girmesiyle barışla sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2014 Pazartesi 07:43
Pijan aşiretinde barış birlikteliği

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde 2000 yıllarında Pijan aşiretine mensup Şahin aileleri arasında başlayan ve aynı aileden bir kişinin öldürülmesiyle başlayan kan davası barışla sonuçlandı.

15 yıl önce bir kişinin ölümüyle başlayan husumetin ardından aile arasında başlayan kan davasının başka ölümlere yol açmasını önlenmek için ilçenin ileri geleni Yahlizade, taraflar arasında girişimlerde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından her iki ailenin de barışmayı kabul etmesi üzerine, Abdulkadir Yahlizade kendi köyü olan Yeşilce köyünde kıl çıdarlar açarak barış yemeği düzenledi.


Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı barış yemeğinde Yahlizede, Barış ve kardeşliğe vurgu yaptı. Kanın kanla yıkanmayacağını belirten Yahlizade; "Bu coğrafya, bu huzur ortamı bu tür hadiselerle anılmak istemiyor. İslami emir ve yasakları yaşayan siz değerli insanlar, cahiliye toplumların davası olan kan davaları artık son bulacak. Buna benzer hadiseler toplumun önde gelenlerin katkısı ile geride bırakacağız” dedi.

 

Haber: Ahmet Akbaş 

YORUMLAR
  • yorum2016-11-15 09:21:47İsme öztekin

    Bu tür barışlara vesile olan başta pijan aşiretinin ileri gelenlerinden ve değerli amcamız Abdulkadir yahlizadde olmak üzere Allah hepsinden razı olsun sonsuz teşekkürlerimi sunarım

  • yorum2014-08-18 10:47:09ŞAHİN

    ABDULKADİR YAHLİZADE AĞA OĞLUDUR HERZAMANKİ GİBİ KENDİNE YAKIŞANI YAPMIŞTIR.ALLAH RAZI OLSUN

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com