Advert
Advert
Advert

Peygamberler Şehrinden rezil karikatüre karşı sevgi afişleri

HALİM-DER ve SİYER-DER, DBP'li Yenişehir Belediyesi'ne tepki olarak Şanlıurfa'nın birçok noktasına Kürtçe ve Türkçe "Seni Görmeden Sevdik Ya Resulullah" yazılı Peygamberimize sevgi içerikli afişler astı.

Peygamberler Şehrinden rezil karikatüre karşı sevgi afişleri
Peygamberler Şehrinden rezil karikatüre karşı sevgi afişleri

Haliliye İmam Hatip Mezunları Derneği (HALİM-DER )ve Şanlıurfa Siyer Araştırmaları Derneği (SİYER-DER), DBP'li Yenişehir Belediyesi'nin Peygamber Efendimize hakaret içerikli karikatürün yer aldığı afişleri billboardlara asmasına tepki olarak Şanlıurfa’nın birçok noktasına Kürtçe ve Türkçe ‘Béyi Ku Em Te Bibınin Me Ji Te Hez Kır' , ‘Biz seni görmeden sevdik Ya Resulallah' sözünü içeren afişleri astı.

"Herkesi Peygamber Efendimize sahip çıkmaya davet ediyoruz"

Konu hakkında bilgi veren HALİM-DER Başkanı Murat Müjdeci,  "Bizler Allah'ın âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamber Efendimize yapılan hakaret karikatürüne tepki için 80 billboarda afişlerimizi astık. Buradaki amacımız Peygamber Efendimize olan sevgimizi ortaya koymaktır. Herkesi Peygamber Efendimize sahip çıkmaya, onun sünnetini hayatında yaşayarak ve yaşatarak yapılan saygısızlığa cevap vermeye davet ediyoruz." dedi.

“Peygambere savaş açanlar tarih boyunca kaybetmiştir”

“Peygambere karşı savaş açanlar tarih boyunca kaybetmiştir, kaybedecekler” diyen HÜDA PAR Şanlıurfa il başkanı Lokman Yalçın ise  “Bu güzel girişim gerçekten çok değerli ve kıymetli bir girişimdir. Tabiki bu bizi çok sevindirdi. Diyarbakır’daki ahlaksız karikatürlere verilecek en güzel cevap bence, Peygamberler Şehri kendisinden beklenen en güzel girişimi yapmıştır. Müslümanlar olarak İslam Peygamberine sahip çıkmak her Müslüman için farzdır. Çünkü İslam Peygamberi bizim için annemizden, babamızdan, malımızdan ve canımızdan daha kıymetlidir. Bundan dolayı bu güzel girişimde bulunan İslami STK’lara teşekkür ediyor, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Peygambere savaş açanlar tarih boyunca kaybetmiştir. Yine kaybedecekler.” diye konuştu.  (Ramazan Casuk- İLKHA)

HALİM-DER SİYER-DER DBP Yenişehir Belediyesi Şanlıurfa Kürtçe Türkçe Ya Resulullah Peygamberimiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu