Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Peygamberler şehri Gazze için duaya durdu

Peygamberler şehri Gazze için duaya durdu

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2014 Cuma 23:52
Peygamberler şehri Gazze için duaya durdu

Peygamberler şehri Şanlıurfa'da yüzlerce kişi, günlerdir terör devleti İsrail'in saldırısına maruz kalan Gazze için duaya durdu.
ŞANLIUFA- Terör devleti İsrail’in Gazze saldırısı tüm dünyada çeşitli şekilde protesto edilirken,  Peygamberler şehri Şanlıurfa, günlerdir terör devleti İsrail’in saldırısına maruz kalan Gazze için duaya durdu. Etkinliğe Rabia Platfomu Koordinatörü Cihangir İşbilir konuşmacı olarak katıldı.
 
Rabia meydanına toplanan yüzlerce kişi yatsı ve teravih namazlarını Harran Üniveritesi İlaiyat Fakültesi, öğretim görevlisi Filistinli Ali Salih imamlığında eda ettiler. Vitr namazının son rekâtında kunut duası yapan kalabalık grup özelde Gazze genelde ise tüm dünya Müslümanlarına dua etti.
 
Kılınan namazın ardından Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik Rabia Platfomu Koordinatörü Cihangir İşbilir’in konuşmasıyla devam etti.
 
Rabia’nın zulme, baskıya,Siyonizme karşı durmak olduğunu söyleyen İşbilir, Gazzenin, Ramallah’ın, Kudüs’ün, El Halil’in mücahitlerini selamladığını söyledi.
 
İslam ümmetinin yaşadığı sorunları Müslümanların arasındaki ihtilaflara bağlayan İşbilir, vahdetin gerekliliğine vurgu yaptı.
 
Şanlıurfa’da tartışmalara yol açan Rabia meydanına değinen İşbilir, etkinliğin yapıldığı alana Rabia isminin verilmesinin bir başarı olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Bundan 90 sene önce düşmanları nasıl püskürttüyseniz bu gün de buraya Rabi ismini vererek zamanın diktatörlerine, vesayetçilerine ve darbecilerine güzel bir mesaj gönderdiniz” dedi. (Osman Gülebak- Mustafa Bikeç-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com