Advert
Advert
Advert

Peygamberler şehri festivale tepkili

Bir içecek firmasının Peygamberler şehri Şanlıurfa'da Cuma günü düzenleyeceği festivale tepki gösteren STK'lar, konuyu vali ile görüşmeye hazırlanıyor.

Peygamberler şehri festivale tepkili
Peygamberler şehri festivale tepkili

 Bir içecek firması, Şanlıurfa’da Cuma günü müzik festivali düzenleyeceğini duyurdu. Peygamberler şehrinde düzenlenecek bu tür etkinliklerin gençliğin maneviyatını tahrip ettiğini savunan STK’lar ise duruma tepkili.

 Düzenlenecek müzik festivaline; Peygamber Sevdalıları Platformu, İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu (İNHAP), İHH Şanlıurfa temsilciliği ve Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu gibi onlarca sivil toplum kuruluşundan tepki geldi. Konuyu Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ile görüşeceklerini kaydeden STK temsilcileri, bu tür etkinliklerin Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya yakışmayacağını belirtip iptal edilmesi için talepte bulunacak. 

GAP Arena Stadyumu otoparkında gerçekleştirilecek olan festivalin, Müslümanların kutsal günü olan Cuma günü yapılmasını da manidar bulduklarını ifade eden STK temsilcileri, festival adı altında gençliğin maneviyatının bozulmak istendiğini belirtiyor. 

Öte yandan, STK’ların valilikle görüşmesinin ardından açıklama yapması bekleniyor.(Osman Gülebak-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
murat     2014-09-07 gidin s.arabistana okuyun diyen süleyman demirel'den ne farkınız var sayın yaser.
yaser     2014-09-04 böyle soytarılıklarla uğraşmayın.yok stk yok hikaye.gidin filistine katılın.doğru düzgün kafanıza bomba yiyin yiyorsa.burda beleş kahramanlık yapmayın.
TACETTİN ÇOBAN     2014-09-04 HADİ ORADAN YA URFA'DA MANEVİYAT MI KALMIŞ! 5-6 SENE ÖNCESİNE KADAR PEYGAMBERLER ŞEHRİNDE 10 BAYANDAN 2-3 TANESİ AÇIKTI.ŞİMDİ 10 BAYANDAN 5 TANESİ AÇIK.3 TANESİ SÖZDE KAPALI. ÖZDE KAPALI OLAN 1 BİLEMEDİN 2. BALIKLIGÖLE ESKİDEN MANEVİ HAVA İÇİN GİDERDİK.ŞİMDİ SEVGİLİLERİN BULUŞMA NOKTASI HALİNE GELMİŞ.KADINLARIN YÜZÜNDEN NE ÇARŞIYA ÇIKILABİLİYORSUN NE DE DOLMUŞ VS. BİNİLEBİLİYORSUN.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik