Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Peygamberimizin Hayatını Öğrendiler

Peygamberimizin Hayatını Öğrendiler

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, 24 Nisan tarihinde başlayan ve 54 İlköğretim okulunun katıldığı İlköğretim Okulları Arası Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması finali Şair Nabi Kültür Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2012 Cuma 22:39
Peygamberimizin Hayatını Öğrendiler
Yapılan final yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala,  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış,  Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Aslıhan, Nihat Yıldırım, İmam Hatip Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile okul müdürleri, veliler ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

Kıyasıya geçen yarışma sonucunda Rasime Polat İlköğretim Okulu ve Yunus Emre İlköğretim Okulu 120 puanla yarışmayı aynı puanla bitirdi. Bunun üzerine yedek sorulara geçildi. Yedek soruların sonunda ise Rasime Polat İlköğretim Okulu, sorulan 5 soruya doğru cevap vererek Siyer-i Nebi bilgi yarışması İl birincisi oldu.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren okulların sıralaması şöyle oldu:

1-    Rasime Polat İlköğretim Okulu
2-    Yunus Emre İlköğretim Okulu
3-    2002 Vakıflar İlköğretim Okulu
4-    Ahmet Erseven İlköğretim Okulu oldular

Dereceye giren okullara plaket ve madalya ve çeşitli ödülleri İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Sarmış, Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan, Nihat Yıldırım ile İmam Hatip Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Abdurrahman Kırıkçı tarafından verildi.

Siyer-i Nebi bilgi yarışması ödül törenin ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala şunları söyledi: “Bugün 1 Üç ayların başlangıcı, 2 Regaip kandili, 3  Siyer-i Nebi bilgi yarışması. Üçü de bir birini tamamlıyor. Harika bir şey, öyle denk geldi ki hepsi bir birini tamamlıyor. Bu yarışmanın en harika tarafı nedir biliyor musunuz? Tam bin çocuğumuz Siyer-i Nebi -peygamberimizin hayatını- okudu. Bu harika bir şey. Bu soruların birçoğunu da ben bilmiyorum, onu söyleyeyim; çünkü sorular öyle seçilmiş ki kitabı okumayanlar bu soruları cevaplayamaz. Gürdüm ki kitabı dikkatli okumuşlar kutluyorum onları, yakın çalışma arkadaşlarımı kutluyorum, jüri üyelerini kutluyorum, okul müdürlerimizi kutluyorum. Öğrencilerimiz gerçekten harika. Onları seyrederken gerçekten rahatlıyorum, mutlu oluyorum. Yani onların yüzlerinde, ruhlarında, gönüllerinde ben geleceği görüyorum. Onlar bizim iftiharlarımız. Hakikaten biz onlarla ne kadar övünsek azdır.” dedi.    


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com