Advert
Advert
Advert

Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendi

ABD yapımı “Müslümanın masumiyeti” adlı Müslümana ve Hz. Muhammed (as)’a hakaret içeren filme bir tepki de Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinden geldi.

Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendi
Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendi

Skandal filmle İslam’ın değerlerine hakaret eden zalimler Adnan Menderes meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasıyla lanetlendiler

Uhuvvet Der öncülüğünde Birecik’teki sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ikindi namazına müteakip Adnan Menderes meydanında kadın ve çocukların da katılımıyla gerçekleştirilen kitlesel basın açıklaması Kâmil Güneş tarafından okunan Kuranı Kerim tilavetiyle başladı.

Kuranı Kerim tilavetinin ardından Uhuvvet Der Genel Başkan Yardımcısı Mikail Güneş basın açıklaması yaptı.

Güneş basın açıklamasında; “Tüm Müslümanların kalbini nefretle dolduran bu işin arkasında, dünya emperyalistlerinin düşmanca politikaları yatmaktadır. Bu ahlaksızca hakaretler İslam’a ve Müslümanların kutsallarına yapılan saldırıların en ileri derecesidir. Bu saldırılar İslam düşmanı bu ülkelerin gerçek yüzlerini görülmesidir.

İslam düşmanı bu ülkelere başta Cumhurbaşkanı, meclis başkanı ve hükümet olmak üzere, bütün siyasi partiler, STK’lar ve tüm Müslümanlar bu küstahlara karşı Müslüman Halkın beklediği şekilde tüm girişimlerde bulunmasını bekliyoruz. Zira Halkın Müslüman olan bu ülkede ki Müslümanların yöneticileri üzerinde ki hakkıdır. Biz bu hakkınızı talep ediyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Murat Sarı tarafından yapılan dua grup taşkınlık yapmadan sessizce dağıldı.

Muhammed Demirtaş / Birecik / www.balikligol.com

Balıklıgöl Urfa Balıklıgöl Şanlıurfa Balıklıgöl Urfa Sanlıurfa Urfa Haber Sanlıurfa Haber Urfa Haberleri Sanlıurfa Haberleri Birecik Uhuvvet Der Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendiUhuvvet Der Genel Başkan Yard
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!