Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendi

Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendi

ABD yapımı “Müslümanın masumiyeti” adlı Müslümana ve Hz. Muhammed (as)’a hakaret içeren filme bir tepki de Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinden geldi.

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2012 Cuma 08:41
Peygambere hakaret Birecik’te lanetlendi

Skandal filmle İslam’ın değerlerine hakaret eden zalimler Adnan Menderes meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasıyla lanetlendiler

Uhuvvet Der öncülüğünde Birecik’teki sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ikindi namazına müteakip Adnan Menderes meydanında kadın ve çocukların da katılımıyla gerçekleştirilen kitlesel basın açıklaması Kâmil Güneş tarafından okunan Kuranı Kerim tilavetiyle başladı.

Kuranı Kerim tilavetinin ardından Uhuvvet Der Genel Başkan Yardımcısı Mikail Güneş basın açıklaması yaptı.

Güneş basın açıklamasında; “Tüm Müslümanların kalbini nefretle dolduran bu işin arkasında, dünya emperyalistlerinin düşmanca politikaları yatmaktadır. Bu ahlaksızca hakaretler İslam’a ve Müslümanların kutsallarına yapılan saldırıların en ileri derecesidir. Bu saldırılar İslam düşmanı bu ülkelerin gerçek yüzlerini görülmesidir.

İslam düşmanı bu ülkelere başta Cumhurbaşkanı, meclis başkanı ve hükümet olmak üzere, bütün siyasi partiler, STK’lar ve tüm Müslümanlar bu küstahlara karşı Müslüman Halkın beklediği şekilde tüm girişimlerde bulunmasını bekliyoruz. Zira Halkın Müslüman olan bu ülkede ki Müslümanların yöneticileri üzerinde ki hakkıdır. Biz bu hakkınızı talep ediyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından Murat Sarı tarafından yapılan dua grup taşkınlık yapmadan sessizce dağıldı.

Muhammed Demirtaş / Birecik / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com