Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem PEYGAMBER SEVGİSİ ANLATILDI

PEYGAMBER SEVGİSİ ANLATILDI

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2010 Pazartesi 11:30
PEYGAMBER SEVGİSİ ANLATILDI

Konferans Belediye ait Fatih Sultan Mehmet Mahallesindeki Aile Parkında yapıldı. Peygamber sevgisi konulu konferansa ilçe halkının yoğun ilgi gösterdi. Konferans Kura'n-ı Kerim okunması ile başladı. Ardından ilahiler okundu. Bir birinden güzel İlahilerin okunması sırasında vatandaşların duygulandığı gözlemlendi.

Peygamber Sevgisi konulu konferansı Araştırması-yazar Muzzafer Karavil verdi. Peygamber sevgisinin insan hayatına anlam kattığını ve insanların da ümmeti olarak onun şefaatine muhtaç olduğunuvurgulayan Karavil, "Peygamber sevmek her müminin ve müminin kalbinde yer edinmesi gereken bir sevgidir. Peygambere muhabbet, onu sevmek duyguların en yücesidir. Çünkü O bizler için bu din uğruna çok çileler ve eziyetler çekmiştir. O her halükarda ve fırsatta ümmetim ümmetim demiş ve ümmeti için ağlamıştır. Cahiliye döneminde Mekkeli müşrikler O'nu anlamamış ve O'na eziyet etmişlerdir. O bizim için rahmet kaynağıdır, bizler onun getirdiği mesaja sahip çıkmalı ve bu mesajı anlamalıyız. O'nun sünnetini anlamalı ve yaşamalıyız. O'nun sünnetini yaşayarak Peygamberi evimize misafir edelim. Kardeşlerim, bacılarım Peygamber (s.a.v) bizim peygamberimiz, müjdecimiz ve kurtarıcımızdır. Peygamberin getirdiği öğretiye sahip çıkalım" dedi.
Konferans, okunan ilahilerin ardından sona erdi.

İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com