Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Peygamber Sevdalılarından yeni hicri yıl için bir mesajı yayınladılar

Peygamber Sevdalılarından yeni hicri yıl için bir mesajı yayınladılar

Yeni hicri yıla girilmesi münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Peygamber Sevdalıları Platformu, yeni hicri yılın, işgal ve zulüm altında bulunan Müslüman ülkelerin selamete kavuşmasına ve ümmetin vahdetine vesile olmasını diledi.

Giriş Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe 15:48
Peygamber Sevdalılarından yeni hicri yıl için bir mesajı yayınladılar

Peygamber Sevdalıları Platformu yeni hicri yıla girilmesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı. 14 Ekim Çarşamba gününde hicri yılbaşı olan 1 Muharrem 1436'ya girildiği hatırlatılan mesajda, yeni hicri yılın, işgal altında, zulüm altında bulunan Müslüman ülkelerin selamete kavuşmasına ve ümmetin vahdetine vesile olması dileğinde bulunuldu.

Hz Muhammed'in (sav) Mekke'den Medine'ye hicretini esas alan Hicri Takvim'in Hazreti Ömer döneminde kullanılmaya başlandığı belirtilen mesajda, "Maalesef güya medeni dünya ülkelerine uydurma endişesi bizi İslam zamanından (Hicri Takviminden) alıkoymuştur. Ve bununla kalmayıp Miladi Takvim'in her gününe farklı bir özellik kazandırıp tarihimizi bize unutturdular." ifadeleri kullanıldı.

Mekke’den Medine’ye hicretin, yeni bir İslam toplumunun ve İslam medeniyetinin inşasında önemli bir dönüm noktası olduğu vurgulanan mesajda şu ifadelere yer verildi: "Dünya Müslümanları arasında, Hz Peygamber ve ashabının hicret ederken ki kardeşlik ruhunun tekrardan tesis edilmesi zaruri bir ihtiyaçtır. Hz. Peygamber ve güzide ashabının hayatlarını anlatıp yaşatmak için tüm İslami yapı ve platformlar her türlü fedakârlıkları göstermek zorundadır. Bozulmaya yüz tutmuş insanlık asr-ı saadeti yaşamakla ancak tekrardan hayat bulabilecektir."

Yenilenen bu hicri yılbaşının, Müslümanların kendi tarihlerini iyi okuyup, muhafaza etmesine ve Peygamberlerini iyi anlamasına vesile olması temennisinde bulunulan mesajda son olarak, "Hicri yılbaşı, işgal ve zulüm altında bulunan Müslüman ülkelerin selamete kavuşmasına, ümmetin vahdetine vesile olmasını Rabbimizden diliyoruz." denildi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com