Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Peygamber Sevdalılarından Rektör Aslan'a ziyaret

Peygamber Sevdalılarından Rektör Aslan'a ziyaret

Peygamber Sevdalıları Platformu Ağrı Koordinatörlüğü İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan'ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2015 Salı 19:48
Peygamber Sevdalılarından Rektör Aslan'a ziyaret

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü yetkilileri, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan'ı makamında ziyaret etti.

Platform yetkililerinden M. Ali Ortaç, Şaban Gökhan ve Arif Yılmaz'dan oluşan heyet, Rektör Aslan'ı makamında ziyaret ettiler. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun yaptığı etkinlikleri takip ettiğini ve olumlu karşıladığını belirten Rektör İrfan Aslan, toplumun Hz. Resulullah'ı iyi anlaması ve tanıması gerektiğini belirtti.

Yapılan ziyaretin kendisini memnun ettiğini ifade eden Rektör Aslan, "Yaptığınız çalışmalar önemli. Halkımızda oluşan ahlaki yozlaşma ve İslam medeniyetinden uzaklaşmanın önüne geçilmesi için toplumun Hz. Resulullah'ı anlamaya ihtiyacı var. Bizdeki İslam medeniyetinin kıymetini bilmemiz lazım. Amerika'da yaşamış biri olarak söylüyorum, onlar medeniyetimize muhtaç iken Hz. Peygamber ile gelen kültüre sırtımızı dönmememiz gerekir." dedi.

Doğu ve Karadeniz Koordinatörü M. Ali Ortaç ise "Her yıl halkımızın ihtiyacını göz önünde bulundurarak o yöndeki Hz. Resulullah'ın güzel ahlakını tema olarak işlemekteyiz. Etkinliklerimizdeki hedefimiz, toplumun tüm kesimlerini ortak değerlerimiz olan Hz. Resulullah'ın etrafında bir araya getirmektir. Böylelikle Müslümanların farklı kesimlerinin arasında ülfet ve sevginin artmasını sağlamaktır. Eğer bugün Türkiye'de kardeşlik ortamı halen muhafaza ediliyorsa kanaatimizce platform olarak bizimde bu hayırda payımız vardır. Müslümanların kendi aralarındaki düşmanlığa düşmanlık yapıp, Hz. Peygamberin Sünneti ile dostluğa ve vahdete doğru koşmaları lazım."

Toplumun yaşadığımız dönemde en çok dürüstlüğe ihtiyacı olduğunu belirten Rektör İrfan Aslan, bu münasebetle, 2016 yılında gerçekleşecek Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamındaki işlenecek temanın "Dürüstlük" olmasıyla ilgili kanaatini de dile getirdi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com