Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Peygamber Sevdalıları piknikte buluştu

Peygamber Sevdalıları piknikte buluştu

Peygamber Sevdalıları Platformu Konya Kordinatörlüğü, aralarında Mustazaflar Cemiyetinin de bulunduğu üye STK'ların mensupları ve gönüllülerini, Konya'nın Çumra ilçesinde bulunan Apa Baraj gölü kenarındaki mesire alanında düzenlediği geniş katılımlı piknikte buluşturdu.

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2014 Cumartesi 10:30
Peygamber Sevdalıları piknikte buluştu

KONYA- gönüllü yüzlerce kişi katıldı. Konya’nın Çumra ilçesindeki Apa barajı kenarında  bulunan mesire alanında düzenlenen program, İmam Hatip Fatih Soydaş tarafından  okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.


Doğruhaber  Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş Hoca’nın  da konuşmacı olarak katıldığı programda bilgi yarışması yapıldı. Grup Davet de ilahiler seslendirdi.


Program da bir açılış konuşması da yapan Fatih Soydaş Hoca, İslami mücadelede, İslami cemaatle yollarının nasıl kesiştiğini anlattı.


Programa konuşmacı olarak katılan Mehmet Göktaş Hoca ise daha çok dünyevileşmenin Müslümanları ne durumlara getirdiğini örnekleriyle anlattı. Çocukların masumiyetinden dolayı sokakta dostça kardeşçe oynaştığını, ancak Babalarının, Amcalarının, miras davası yüzünden küs olduklarını, hatta ve hatta mahkemelerin neredeyse bütün yükünün miras davaları olduğunu bunun da düşündürücü olduğunu söyledi.


Çocukların masumiyetinin  de büyüyünce zayıfladığını ve artık  büyükleri gibi Dünyaya evrildiğini belirten Göktaş, büyüyen çocuğun şu arsaya çok güzel bir ev olur diyerek dünyaya hırslandığın,ı ancak o arsanın içinde kız kardeşinin, amca oğlunun hakkının da olduğunu kavrayınca, hırçınlaştığını ve hepsinin kendinin olması gerektiği fikrine kapıldığını söyledi.

Piknikte ayrıca mini bir siyer yarışması da yapıldı. 9 grubun yarıştığı yarışmada Grup Davet birinci, Grup İhvan ikinci ve Grup Hamas üçüncü oldu. Dereceye girenlere Mehmet Göktaş Hoca’nın kaleme aldığı eserlerden ödüller verildi.

Ayrıca yöre halkının hazırlamış olduğu yemek yendikten sonra, toplu  halde  Namaz kılındı. Grup Davetin seslendirdiği  ilahi ve ezgileriyle program sona erdi. (Hamza İrasul-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

URFA İHH'DAN SURİYELİ KAYIP AİLELERİNE NAKDİ YARDIM

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com