Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Peygamber Sevdalıları Kasım ayını Sahabe ayı ilan etti

Peygamber Sevdalıları Kasım ayını Sahabe ayı ilan etti

​Peygamber Sevdalıları Platformu, Kasım ayını Sahabe ayı olarak ilan ettiklerini belirterek bu ayda sahabelerin hayatlarının daha iyi anlaşılması ve anlatılması için kapsamlı programlar yapacaklarını duyurdu.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2015 Pazartesi 15:56
Peygamber Sevdalıları Kasım ayını Sahabe ayı ilan etti

Türkiye genelinde Kutlu Doğum programları ve siyer sınavları gibi faaliyetleriyle tanınan Peygamber Sevdalıları Platformu yeni bir etkinliğe öncülük yaparak sahabeleri sevdirmek ve sahabelerin örnek hayatlarının daha iyi anlaşılması ve anlatılması için bir çalışma başlattı. Platform, 'Kasım ayını Sahabe ayı' olarak ilan ettiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Sözcüsü Adnan Akgül, sahabelerin daha iyi anlatılması, anlaşılması ve hayatlarından örnek alınması için 'Kasım Ayını Sahabe Ayı' olarak ilan ettiklerini söyledi.

Müslüman halkın sahabeleri daha iyi anlaması gerektiğini belirten Akgül, "Peygamber Sevdalıları Platformu olarak daha önce Türkiye ve dünya genelinde bilinen, haberdar olunan faaliyetleri dışında farkı faaliyetlerle de halkımıza hizmetlerimizi sunmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda bu yıl başlamak üzere her yılın 'Kasım Ayını Sahabeler Ayı' olarak ilan ettik. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) anlamak, sahabeleri bilmek için platform olarak 'Kasım ayını sahabeler ayı' olarak ilan ettik.  Bu yıldan başlamak suretiyle bunun startını verdik bu ay birçok merkezde dernek binalarında, konferans salonlarında etkinliklerimizi başlattık ay sonuna kadar da faaliyetlerimizi devam ettireceğiz."dedi.

Önümüzdeki yıllarda bu projenin daha geniş çevrelere yayacaklarını ifade eden Akgül, "Koordinatörlüğümüzce belirlenen bazı sahabelerin hayatlarından alınacak örnekler Müslüman halkımızla paylaşılıp anlatılacaktır. Önümüzdeki yıl daha programlı, planlı ve kapsamlı bir şekilde Türkiye geneline yayılacak faaliyetler yapılacaktır. İnşallah bu hizmetlerimiz, bu faaliyetlerimiz Müslüman halkımız için faydalı olacaktır." ifadelerini kullandı. (Mustafa Kaynak, Yunus Sırat- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com