Advert
Advert
Advert

Peşmergeler "Biji serok Obama" sloganı ile karşılandı

Dün sabah saatlerinde Türkiye'ye giriş yapan Peşmerge güçlerini Şanlıurfa'da karşılayan kalabalık gruplar tarafından bir ağızdan, 'Yaşasın Başkan Obama' anlamına gelen "Biji serok Obama" sloganı ile selamlandı.

Peşmergeler
Peşmergeler

Özel harekat polislerinin zırhlı araçları eşliğinde, dün sabah saatlerinden  itibaren Kobani’ye  doğru ilerleyen Peşmerge konvoyu, saat 21.00'de Şanlıurfa'ya ulaştı.

Kobani'ye gitmek üzere dün sabah saatlerinde Türkiye’ye giriş yapan Peşmerge  güçleri, Şanlıurfa'da yol boyu dizilen kalabalık gruplar tarafından havai fişek ve sloganlarla karşılandı. Karşılama   sırasında, grubun  attığı  "Biji serok Obama" (Yaşasın Başkan Obama) sloganı  ise dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan Peşmergelerden bazılarının yüzleri kapalı ve  giysilerinde  ‘US Army’ (Amerikan ordusu) yazısı ile Amerikan bayrağı etiketinin bulunması, akıllarda soru işaretleri  bıraktı.

Peşmergeleri karşılamak  için  yönlendirilenlerin  arasında bulunan çocukların yanaklarına, ABD  ve PKK bayraklarının  resmedilmiş olması,  büyük  şeytan  ABD’ye duyulan derin hayranlık ve bağlılığın boyutunu  gözler önüne serdi. (İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İlker İlbay     2014-10-30 Işid'i sevmem ama bu konuda zafer diliyorum.Büyük şeytanın küçük piyonlarının sonu olur umarım ve bu ukalalrın ceset tobalarında geçişini, dönüşünüde hasretle bekliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle