Advert
Advert
Advert

Peşmerge Kobani'ye geçmeyi bekliyor

Kobaniye gönderilen Irak Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı Peşmergeler, Kobani'ye geçmek için sınırına yakın bölgede bekletiliyor.

Peşmerge Kobani'ye geçmeyi bekliyor
Peşmerge Kobani'ye geçmeyi bekliyor

Suriyenin Kobani kentinde IŞİD ile YPG arasında yaşanan çatışmalar devam ederken Peşmergenin Kobani'ye geçmesi bekleniyor.

 YPG’nin uluslararasına yardım çağrısının ardından Türkiye üzerinden Kobani’ye gönderilmesi planlanan Irak Kürt Bölgesel Yönetimine bağlı Peşmergeler iki günlük bir yolculuğun ardından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine ulaştı.

Mürşitpınar mahallesi yolu üzerinde bulunan Çukobirlik’e ait tesislerde yoğun güvenlik önlemleri altında tutulan Peşmergelerin, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasının ardından Kobani’ye geçişi bekleniyor.

Peşmergelerden 10 kişilik bir grubun, son durum analizi yapmak üzere sabahın erken saatlerinde Kobani’ye geçtiği belirtildi.

Günlerdir Kobani’ye geçişi beklenen Peşmergeleri adeta bir basın ordusu takip ediyor. Günlerdir Peşmergenin geçişini bekleyen basın mensupları, Peşmergenin bulunduğu bölgenin önünde karargâh kurdu.

Havanın soğuk olmasından dolayı zor anlar yaşayan basın mensupları, Peşmergenin Kobani’ye geçşini beklerken Peşmergenin ne zaman Kobani’ye geçeceği ise henüz bilinmiyor. (Osman Gülebak-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı