Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Perakende satış hacmi bir önceki aya göre yüzde 1,0 arttı

Perakende satış hacmi bir önceki aya göre yüzde 1,0 arttı

Perakende satış hacmi Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,0 oranında arttı. Aynı ayda, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 1,0 artış gösterdi.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2014 Cuma 11:08
Perakende satış hacmi bir önceki aya göre yüzde 1,0 arttı

HABER MRK - Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2014 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,0 oranında arttı. Aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 1,0, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 1,1, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 0,9 arttı.

Bilgisayar, kitap ve iletişim aygıtları satışları bir önceki aya göre yüzde 1,5 arttı. Elektrikli eşya ve mobilya satışları yüzde 4,2, tekstil, giyim ve ayakkabı satışları yüzde 1,9 artarken, tıbbi ürünler ve kozmetik satışları yüzde 7,5 azaldı.

Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,1 arttı
Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2014 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,1 oranında arttı. Aynı ayda, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,0, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 4,6, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 5,4 arttı.

Bilgisayar, kitap ve iletişim aygıtları satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,4 artarken, elektrikli eşya ve mobilya satışları yüzde 4,1 azaldı.

Perakende ciro bir önceki aya göre yüzde 1,6 arttı
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2014 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,6 oranında arttı. Aynı ayda; gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,9, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 1,5, otomotiv yakıtı satışları ise yüzde 0,3 arttı.  (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com