Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Pazarcılar artık bağıramıyor

Pazarcılar artık bağıramıyor

Pazarda bağırmayı yasaklayan Yeni Hal Kanunu, yürürlüğe girdi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2012 Pazar 20:47
Pazarcılar artık bağıramıyor
Yeni Hal Kanunu ile pazarcı esnafına getirilen bağırma yasağı bugünden itibariyle başladı. Pazarcının sesi yeni kanunla kısıldı. Yeni Hal Kanunu ile hallere ve pazarlara çeki düzen getirildi.

Müşteri çekmek için bağıran pazarcı esnafı 50 lira para cezasına çarptırılacak. Pazarda bağırmayı yasaklayan kanun, 1 Ocak 2012 itibariyle yürürlüğe girdi. Artık pazarlardaki alışılmış sesler duyulmayacak.

Bursa'da Tuz Pazarı esnafı yasağa uymaya başladı. "Gel vatandaş gel" diye artık bağırmayacaklarını belirten 30 yıllık esnaf Hasan Topaloğlu, kanunu olumlu karşılayan esnaftan biri. Bağırarak satış yapmanın gürültü kirliliğine sebebiyet verdiğini ve vatandaşı rahatsız ettiğini belirten Topaloğlu, "Bundan sonra bağırmayacağız. Artık müşterileri çekmek için bağıran 50 lira ödemeyi göze alacak. Mecburen yasağa uyacağız" dedi.

Yeni kanun, halkın geçiş yollarında mal teşhir edene, çevreyi rahatsız edecek şekilde satış yapana, satış yerini temiz tutmayanlara 50 lira idari para cezası verilmesini emrediyor.
Dunyabulteni.net


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da Helal gıda konferansı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com