Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Patronlar üniversiteli asistan bulamıyor

Patronlar üniversiteli asistan bulamıyor

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2010 Pazartesi 10:17
Patronlar üniversiteli asistan bulamıyor

Türkiye bir yanda işsizlik sorunuyla uğraşırken, diğer yandan da patronlar nitelikli eleman sıkıntısı çekiyor.

İşadamları nitelikli yönetici asistanının rahat iş bulabileceğini belirtirken, maaşların da 2 ile 5 bin lira arasında değiştiğini söylüyorlar.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu Asistan demek patron yardımcısı demektir. Gençler bu mesleğe ilgi göstermiyor. Oysa Avrupa ve Amerikada asistanlık mesleği parmakla gösterilen meslekler arasında yer alıyor dedi.

Aşçıoğlu İnşaat Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ise Günümüzde patron sekreterliği, CEO ve genel müdür sekreterliği gibi bölümlerde donanımlı asistanlara ihtiyaç var yorumunda bulundu.

Kavram Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Bahattin Durmuş da Bu bölümde okuyan öğrenciler uygulamaya yönelik aldıkları mesleki eğitim ve teknik eğitim sayesinde uzman ve donanımlı olarak mezun oluyorlar dedi.

Kurum olarak bu eğitime önem verdiklerini belirten Durmuş İstanbul Kavram Meslek Yüksek Okulunda bu eğitimin üzerinde ciddiyetle duruyoruz dedi.

Burs da çare olmadı

Bahattin Durmuş, yüksek istihdam imkanı sunan büro yönetimi ve asistanlık mesleğine, burs vermenin de ilgiyi artırmadığını belirterek Yüzde 25 ve yüzde 50 burs imkanı sunan üniversiteler, burslu kontenjanları bile dolduramadı.

Özel ve vakıf üniversitelerinde 111 öğrenciye yüzde 25 burs imkanı sağlanmasına karşın öğrencilerin sadece 4ü yüzde 25 burslu okumayı tercih etti dedi.

Durmuş, 285 kişilik kontenjanda sadece 27 kişinin yüzde 50 bursu tercih ettiğini söyledi.

star


Etiketler:  Üniversite Asistan Patron 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com