Advert
Advert
Advert

Pastanelerin bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı'na bir gün kala müşterilerden gelen yoğun talebi karşılamaya çalışan pastaneciler bayram yoğunluğu yaşıyor.

Pastanelerin bayram yoğunluğu
Pastanelerin bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala baklava siparişleri alan pastaneciler, Arife gününde siparişleri dağıtmak için yoğun bir çalışma içerisine girdi.

Baklava ve pastalarını almak için bayrama son bir gün kala pastanelerin yolunu tutan müşteriler, işyeri sahiplerini oldukça yorgun düşürdü.

Müşterilere siparişleri dağıtmak için yoğun bir çaba içerisine giren işyeri sahipleri, siparişlerin çokluğundan yorgun düştüklerini ifade ettiler.

Yoğun tatlı siparişlerini müşterilere yetiştirmek için gece gündüz çalıştıklarını ve çok yorgun düştüklerini söyleyen pastane sahibi Mehmet Yılmaz, “Bayram için aldığımız siparişleri vermeye başladık. Günler öncesinde tatlı siparişlerimiz oldu. Bayramdan önce işlerimiz neredeyse yüzde yüz dururken son 4-5 günde neredeyse tatlı yetiştiremiyoruz. Her bayram öncesi işlerimiz böyle yoğunlaşıyor. Tatlı fiyatlarımız 10 TL'den başlayarak, 45 TL'ye kadar yükseliyor. Bizler de en çok bayramlarda tatlı satıyoruz.” dedi.

Tatlı satışlarının artmasından dolayı sevinçli olduğunu dile getiren bir başka pastaneci Abdurrahman Tunç ise, “Allah'a çok şükür, işlerimiz çok iyidir. Diğer günlere göre işlerimiz çok fazla artmıştır. Vatandaşlar, siparişlerini 10 gün önceden verdiler. Bayrama bir gün kala pastanelerde izdiham oluşuyor. Biz de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çok yoruluyoruz ama böylesi satışların yapılması bizleri sevindiriyor.” ifadelerini kullandı.  (Veysi Rüzgar - İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı