Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Paris saldırısı Müslümanlara mal edilmek isteniyor"

"Paris saldırısı Müslümanlara mal edilmek isteniyor"

​Paris'teki saldırıların ardından Fransa'daki Müslümanlara ve camilere yönelik artan baskı ve şiddeti değerlendiren Van'daki STK temsilcileri, saldırıların Müslümanlara mal edilmeye çalışıldığına dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 19 Kasım 2015 Perşembe 13:19

Paris’te 13 Kasım'da düzenlenen saldırıların ardından, Müslümanlara ve camilere yönelik artan baskı ve şiddeti değerlendiren Diyanet Sendikası (Diyanet -Sen)Van Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Gülaçar, Fransa hükümetinin, yapılan saldırıların faturasını Müslümanlara kesmek istediğini söyledi.

“11 Eylül saldırılarının ardından da benzer bir politika izlenmişti”

11 Eylül saldırıları sonrasında yaşananları hatırlatan Ahmet Gülaçar, “Malum 11 Eylül saldırılarının ardından da benzer bir politika izlenmiş ve Müslümanlara adeta savaş açılmıştı. Fransa’daki saldırılara gelince saldırı sonrası yapılan açıklamalar gösterdi ki, bu saldırılar Müslümanlara mal edilmek isteniyor. Fransa Hükümeti Müslümanları ve camileri hedef gösteriyor. Bu saldırıyı da batı dünyası bir şekilde Müslümanlara mal etmek istiyor. Müslümanlar bunun farkında olmalı. Dinimizin insanlığa ne kadar değer verdiği ortadadır. Bir insanı haksız yere öldürmenin tüm insanlığı öldürmek olduğunu buyuruyor yüce dinimiz. Biz Müslüman olarak bunun bilincindeyiz. Fransa hükümeti bu olayın detaylarını ortaya koymalı ve failleri tespit ederek Müslümanları da töhmet altında bırakmaktan vazgeçmelidir.” Dedi.

“Fransa Hükümeti Müslümanları ve camileri hedef gösteriyor”

Fransa Hükümetinin söz konusu tutumundan dolayı oradaki Müslümanların ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade eden Gülaçar, “Basında takip ettiğimiz kadarıyla oradaki Müslümanlar, özellikle de kadınlar peçeleriyle dışarıda rahat bir şekilde gezemiyorlar. Birçok saldırıya maruz kaldıklarını biliyoruz. Yine aynı şekilde İslmifobinin de etkisi ile Müslümanlar hedef alınıyor. Camilere yönelik ırkçı saldırılar devam ediyor. Bunun yanında Fransa hükümetinin yaptığı açıklamalar da kaygı vericidir. Yapılan açıklamalarda bilinçli olarak Müslümanlar ve camiler hedef gösteriliyor. Burada Müslümanların uyanık olmaları ve Fransa’da yaşayan Müslüman kardeşlerine sahip çıkması gerekir.” şeklinde konuştu.

“Batı İslam ve şiddeti aynı karede göstermeye çalışıyor”

İslam’ın kelime anlamının kardeşlik olduğunu da sözlerine ekleyen Ahmet Gülaçar, “Birileri İslam ile şiddeti aynı karede göstermeye çalışıyor. İslam dini şiddet kelimesi ile aynı karede anılmasın. Dinimiz İslam’ın kelime anlamı selam güven ve kardeşlik demektir. Geçen sene Charlie Hebdo’yu başımıza bela ettiler. Charlie Hebdo olayı bitince de Yahudi lobileri yeni oyunlar peşine düştü.” ifadelerini kullandı.  (Murat Dalgın- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com