Advert
Advert
Advert

Şifa Üniversitesi Rektörü Mehmet Ateş tutuklandı

Paralel yapıya yönelik İzmir’de yapılan baskınlarda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş tutuklandı.

Şifa Üniversitesi Rektörü Mehmet Ateş tutuklandı
Şifa Üniversitesi Rektörü Mehmet Ateş tutuklandı

SGK’ya yönelik düzenlen paralel yapı operasyonunda gözaltına alınan 9 zanlıdan 4’ü serbest bırakılırken, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş, SGK İl Müdürü Engin Bilgili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Müsteşarı Fatih Acar, Abdullah Kavaklı ve Necdet Özkan tutuklandı.

Paralel yapıya bazı kamu kuruluşlarının değerinin altında satılarak haksız kazanç sağladıkları ve paralel yapıya yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla aralarında Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş’in de bulunduğu 9 kişi gözaltına alınmıştı.

Mahkeme sonucunda 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bir kişi de savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Zanlılardan Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş, SGK İl Müdürü Engin Bilgili, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Müsteşarı Fatih Acar, Abdullah Kavaklı ve Necdet Özkan ise tutuklandı. (İLKHA)

 

 

Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş SGK İl Müdürü Engin Bilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski Müsteşarı Fatih Acar Abdullah Kavaklı Necdet Özkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler