Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Paralel Yapı PKK işbirliğini yaptıkları kanıtı çıktı

Paralel Yapı PKK işbirliğini yaptıkları kanıtı çıktı

Tahşiyeciler grubuna yönelik soruşturmada ‘sahte delil üretmek' iddiasıyla açılan dava dosyasının delil klasöründe dikkat çeken ayrıntılar. Savcılık, ‘bombaların bulunması ile ilgili şüpheler’ olduğuna dikkat çekmişti.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 08:25
Paralel Yapı PKK işbirliğini yaptıkları kanıtı çıktı

Tahşiyecilerin evinde bulunan, üzerinde polisin parmak izinin çıktığı el bombası ile aynı serideki bombalarla PKK’nın yaklaşık 20 ilde saldırı yaptığı belirlendi. Savcılık, ‘bombaların bulunması ile ilgili şüpheler’ olduğuna dikkat çekmişti.
BİR ÇOK SALDIRIDA KULLANILMIŞ

Davanın delil klasörlerinde, ‘Tahşiye grubuna yönelik aramalarda elde edilen bombaların’ derinlemesine araştırılması yapıldı. Tahşiye grubunun ‘bize ait değil' dediği, üzerinde arama yapan polislerin ‘parmak izinin bulunduğu’ bu bombalarla aynı seri numarasına ait olan bombaların, birçok saldırıda kullanıldığı tespit edildi.
‘Tahşiyeciler grubuna yönelik’ soruşturmada ‘sahte delil üretmek' iddiasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılığı; Emniyet, Jandarma ve diğer savcılıklara ‘bulunan bombalarla ilgili’ yazı gönderdi.
Savcılık, 'Tahşiye' soruşturmasındaki aramalarda bulunan ‘ y3PTM-8722 seri numaralı savunma tipi el bombası ile farklı soruşturmalarda karşılaşıp karşılaşılmadığını’ sordu.
Bu soruya Hakkâri, Tunceli, Diyarbakır, Muş, Ağrı ve Siirt gibi illerin aralarında olduğu yaklaşık 20 ilin savcılıklarından cevap geldi. Savcılıklar, söz konusu seri numaralı el bombası ile aynı serideki bombaların bölgelerindeki eylemlerde kullanıldığını bildirdi.
İstanbul Savcılığı, bu cevabın ardından söz konusu bombaların kullanıldığı eylemlere ilişkin soruşturma dosyalarını da istedi. 'Tahşiye grubuna kumpas' davasının delil klasörlerine konulan dosyalarda, aynı seri numaralı el bombasını kullanan örgütün PKK olduğu ortaya çıktı. Savcılığa gönderilen dosyalarda Siirt’in Eruh, Hakkâri’nin Şemdinli, Tunceli’nin Mazgirt gibi ilçelerinde asker ve polislere yönelik saldırılarda aynı seri numaralı bombaların kullanıldığı belirtildi.
BOMBALAR AYNI YERDE ÜRETİLMİŞ
El bombalarının aynı seri numarasına ait olması, bu bombaların aynı yerde ve aynı dönemde üretildiği anlamını taşıyor.
Kaynak : Al Jazeera

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com