Advert
Advert
Advert

AK Parti'de FETÖ'cü var mı?-Başkan Yardımcısı Yazıcı'dan Şok Açıklama

AK Partide FETÖ'yla mücadelenin başına getirilen isim Genel Başkan yardımcısı Hayati Yazıcı'dan şok açıklama... AK Parti'de kaç FETÖ'cü var? AK Parti'de FETÖ'cü var mı yok mu? konusunda açıklık getiren Yazıcı; partinin yönetiminde ve üst kurullarında FETÖ’cü olmasının mümkün olmadığını söyledi.

AK Parti'de FETÖ'cü var mı?-Başkan Yardımcısı Yazıcı'dan Şok Açıklama
AK Parti'de FETÖ'cü var mı?-Başkan Yardımcısı Yazıcı'dan Şok Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partinin yönetiminde ve üst kurullarında FETÖ’cü olmasının mümkün olmadığını söyledi.

FETÖ BAĞLANTILI KİŞİ OLDUĞUNU SANMIYORUM

Hürriyet'e konuşan Yazıcı, “Şimdi muhalefet, FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı diyor. Zaten yapılan her şey siyasi değil mi? Bu adamlar darbe yapınca yönetime el koymayacak mıydı? Siyaseten iktidara talip değil miydi? Bizim yaptığımız tüm mücadelesinin siyasi sonuçları var zaten. Kastedilen parti içindekiler ise ben AK Parti’nin içinde halen üst düzeyde FETÖ bağlantılı kişi olduğunu sanmıyorum, böyle bir şeyi aklım almaz" dedi.

TEK SİYASİ AYAK DEĞİLİZ

Tüm partilerin taranması gerektiğini söyleyen Yazıcı, "Bütün önlemlere rağmen ortaya çıkan olursa da gereğini yaparız. Ama öyle komplolarla herkesi zan altında bırakmasınlar. Siyasi ayağı dendiğinde de iktidara bakıyorlar ama muhalefet dahil tüm siyasi kurumların bu açıdan taranması gerekir. Tek siyasi ayak biz değiliz" diye konuştu.

PARALEL DEVLET DEĞERLENDİRMESİ ÇOK GERÇEKÇİ DEĞİL

Bilindiği gibi 2014'teki ahmet davutoğlu hükümetinde kabine dışında kalan Hayati yazıcı, 17 Aralık sürecindenden sonra  25 Ocak'ta Rize'de yaptığı bir konuşmasında "Paralel devlet değerlendirmesini çok gerçekçi bulmuyorum" sözler çok konuşulmuştu.

Paralel devlet kelimesini düşürmeyen Erdoğan'a karşı Yazıcı, paralet devlet değerlendirmesini çok gerçekçi bulmadığını açıklamıştı. Şaşırtan açıklama iktidara yakın çevrelerde büyük tepki çekmişti.

Hükümet cemaat savaşının en hararetli döneminde Yazıcı, paralel devlet iddialarıyla igili şunları söylemişti:

"Türkiye'de bizim 4 tane kırmızı çizgimiz var. Tek devlet, tek bayrak, tek vatan, tek millet diyoruz. Bu topraklarda tek devletin yanında hiçbir zaman paralel diye bir yapı söz konusu değil ama devletin yönetim şeması içerisinde bazı kişilerin paralel uygulamalar içerisine girdiklerini söyleyenler var. Bunlar söylenebilir. Bunların da bir paralel devlet şeklinde değerlendirilmesinin çok gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Böyle bir şey olamaz çünkü tek devlet var. Devletin yönetim şeması içerisinde, yaşanan olayları da dikkate aldığımızda paralel uygulamalara gidildiği iddiaları var. Bunların elbette ki kanıt ve belgelerle ortaya çıkması lazım. Öyle bir saptama olursa onu da hep birlikte göreceğiz."

AK Parti'de FETÖ'cü var mı hayati yazıcı Ak parti fetö ak parti fetöcüların sayısı?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KEMAL KÜHEYLAN     2016-09-05 "AKP'DE FETÖCÜ YOK" DİYEN HAYATİŞ YAZICI'YA YILLAR ÖNCESİNDEN TAA 2014 YILINDA VERİLEN CEVAP; "AYNASI İŞTİR KİŞİN LAFA BAKILMAZ!..." "HUKUKA, AHLAKA, İNANCA AYKIRI BUNCA YAPTIKLARINIZDAN SONRA SUSKUN KALMANIZ DAHA ERDEMLİ BİR DAVRANIŞ OLACAKTIR!..." RESİMLİ HABER BAĞLANTISI https://twitter.com/PHOENIX4646
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü