Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Pamuktaki kirlilik sorunu masaya yatırıldı

Pamuktaki kirlilik sorunu masaya yatırıldı

Şanlıurfa Ticaret Borsasında Pamuk Sezonu, çırçır fabrikası sahiplerine sabah saatlerinde verilen tirit ziyafetiyle açıldı.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2014 Salı 16:43
Pamuktaki kirlilik sorunu masaya yatırıldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Organize Sanayi Tescil Bürosunda bulunan Pamuk pazarında verilen tirit yemeğine; Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Derviş Göçer, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcısı Ali Çiçek, Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan, Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Çopur, çırçır fabrikası sahipleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Verilen tirit yemeğinin ardından, Ticaret Borsası ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün öncülüğünde oluşturulan Pamukta Kirliliği Önleme Komisyonu ve Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Çopur tarafından pamuktaki kirlilik sorunu masaya yatırıldı.

Pamuk sezonunun tüm üreticileri hayırlı olması dileklerinde bulunan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  pamuk kirliliği konusunun çok ciddi bir sorun olduğuna değindi.

Pamukların temiz toplanması yönünde uyarılarda bulunan Başkan Kaya, Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonunun çalışmalarının sonuç verdiğini ve Şanlıurfa pamuğunun kalitesinin giderek arttığını kaydetti.

“Şanlıurfa pamuğunun çok kaliteli”
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek ise, katılımcıların sorularını yanıtlayarak, Şanlıurfa pamuğunun çok kaliteli olduğunu belirtti. Şanlıurfa’nın Türkiye pamuğunun yüzde 42’lik bir bölümünü karşıladığını aktaran Çiçek, istenilen kaliteyi yakalayabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmak gerektiğini ifade etti.  Şanlıurfa pamuğunu hak ettiği yere getirmek için bundan sonraki süreçlerde 15 günde bir çırçır fabrikası sahipleri ile bir araya geleceklerini ifade eden Çiçek, böylece çırçır fabrikası sahiplerinin sorunlarını çözüme kavuşturmaya çalışacaklarını belirtti.

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Çopur ise, pamuğun toplanmasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili katılımcılara bilgiler verdi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Vali Tuna'dan Suriyelilere çağrı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com