Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Pamukta Verim Azaldı

Pamukta Verim Azaldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, pamukta verimin, geçen yıla oranla yüzde 35’lik bir azalma gösterdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2012 Çarşamba 15:54
Pamukta Verim Azaldı


Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde hayatı olumsuz etkileyen yağmurun pamuğu da ciddi oranda eklediğini belirterek; dolunun vurduğu bazı bölgelerde pamuğun yüzde 50-60 civarında, yağmurun yağdığı yerlerde ise yüzde 20 oranında hasar gördüğünü söyledi.
Son dönemde yağan yağmur ve dolunun pamuktaki verim oranını etkilediğini de belirten Kaya, bu yılki verimin geçen yıla oranla yüzde 35 civarında azaldığını kaydetti.
Yağmurdan önce ve elle toplanan pamuğun fiyatında yüzde 20 oranında bir yükselme olabileceğini de ifade eden Kaya,  pamuk fiyatlarının ve destekleme ücretinin artmaması halinde ekim alanlarının geçen yıla oranla yüzde 50’lere kadar düşeceğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Turizm Çalıştayından ortak ses: Terörün ekmeğine yağ sürmeyeceğiz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com