Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Pamuk kirliliğine tedbir alınıyor

Pamuk kirliliğine tedbir alınıyor

Şanlıurfa'da pamuk hasadının başladığı bu günlerde pamuktaki kirliliği önlemek için çalışmalar devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 12:58
Pamuk kirliliğine tedbir alınıyor

 Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonu, pamuktaki kirliliği önlemek için çalışmalarını devam ettiriyor. Pamuk kirliliğini çözme konusunda kararlılığını sürdüren Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek’in de yer aldığı Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonu, belirli aralıklarla çırçır fabrikası sahipleri ile bir araya gelerek istişareler gerçekleştiriyor.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Çiçek, pamuk kirliliğini çözmek ve Şanlıurfa pamuğunun kalite standardını yakalaması için bütün imkânlarını seferber ettiklerini belirtti.

Pamuğun temiz toplanması yönünde üreticilere uyarıda bulunan Çiçek, makineli hasatta gece toplanan pamuklarda matlaşma meydana geldiğini ve mümkün olduğunca pamuğun gündüz toplanması gerektiğine vurgu yaptı. 

Çiçek, “Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonunu oluşturduğumuzdan beridir pamuğun temiz toplanması yönünde önemli gelişmeler oldu. Çiftçilerimizi bilgilendirmek için zaman zaman tarlalarda kontroller yaptık. Çalışmalarımızın sonucunu almaya başladık. Bizim üreticilerimizden ve sanayicilerimizden ricamız yaptığımız toplantılara katılım göstermeleridir. Bundan sonra bütün çırçır fabrikası sahiplerini bir araya getirerek birlik ve beraberlik içerisinde pamuktaki sorunları çözeceğimize inanıyorum.” diye konuştu. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com