Advert
Advert
Advert

Pamuk kirliliğine tedbir alınıyor

Şanlıurfa'da pamuk hasadının başladığı bu günlerde pamuktaki kirliliği önlemek için çalışmalar devam ediyor.

Pamuk kirliliğine tedbir alınıyor
Pamuk kirliliğine tedbir alınıyor

 Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonu, pamuktaki kirliliği önlemek için çalışmalarını devam ettiriyor. Pamuk kirliliğini çözme konusunda kararlılığını sürdüren Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek’in de yer aldığı Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonu, belirli aralıklarla çırçır fabrikası sahipleri ile bir araya gelerek istişareler gerçekleştiriyor.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Çiçek, pamuk kirliliğini çözmek ve Şanlıurfa pamuğunun kalite standardını yakalaması için bütün imkânlarını seferber ettiklerini belirtti.

Pamuğun temiz toplanması yönünde üreticilere uyarıda bulunan Çiçek, makineli hasatta gece toplanan pamuklarda matlaşma meydana geldiğini ve mümkün olduğunca pamuğun gündüz toplanması gerektiğine vurgu yaptı. 

Çiçek, “Pamuk Kirliliğini Önleme Komisyonunu oluşturduğumuzdan beridir pamuğun temiz toplanması yönünde önemli gelişmeler oldu. Çiftçilerimizi bilgilendirmek için zaman zaman tarlalarda kontroller yaptık. Çalışmalarımızın sonucunu almaya başladık. Bizim üreticilerimizden ve sanayicilerimizden ricamız yaptığımız toplantılara katılım göstermeleridir. Bundan sonra bütün çırçır fabrikası sahiplerini bir araya getirerek birlik ve beraberlik içerisinde pamuktaki sorunları çözeceğimize inanıyorum.” diye konuştu. 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle