Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Pamuk eller cebe değil okula!

Pamuk eller cebe değil okula!

Şanlıurfa Harran İlçesine bağlı Yakacık Okulu öğretmenleri “Pamuk Eller Okula Projesi” kapsamında, ev ev dolaşarak çocuğunu okula göndermeyen aileleri ikna etmeye çalıştılar

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi 17:01
Pamuk eller cebe değil okula!

 “Pamuk Eller Okula’’  Proje kapsamında çalışmalar yapılarak okula hiç gitmeyen veya devam edemeyen kız ve erkek çocuklarını tekrar okula kazandırmak için öğretmenler velilerle tek tek görüşerek ikna ediyorlar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ASUTAY katıldığı çalışmada, okula gitmediği belirlenen çocukların aileleri ile görüşüp onları yeniden okulla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Çocukların eğitimden yoksun kalmamaları için ellerinden gelen gayreti göstermeye çalışan öğretmenlere teşekkür ettiğini belirten ASUTAY: “Onlarca aile ikna edilerek çocuklarımızın eğitim hayatlarına devam etmelerini sağladık." dedi.

Yakacık okul müdür yardımcısı Meryem ÖZEL yaptığı açıklamada: “Pamuk Eller Okula’’ projesi kapsamında okula devam etmeyen öğrencilerimizi okula kazandırmak için böyle bir projeye başvurduk. Önce okula gitmeyen öğrencilerimizi tespit ettik, veli ziyaretleri ile bu işe başladık yaşadıkları hayatın içinden resimlerle, afişler ve broşürler bastırdık ve bunlarla birlikte velilere ulaştık. Çok güzel tepkilerle karşılaştık. Ziyaretlerin bir tek öğrenci kalmayıncaya kadar devam edeceğini ifade etti. Yakacık Okul Müdürü Metin DEĞİRMENCİ yaptığı açıklamada: "Biz çocuklarımızın geleceğini ülkenin geleceği olarak benimsiyoruz bu nedenle neler yapabiliriz diye düşündük. Bunun için velilerde farkındalık yaratmak için böyle bir proje yaptık çok güzel sonuçlar aldık umarım bundan sonra veliler daha duyarlı olur ve devamsızlığın önüne geçmiş oluruz." dedi.

Harran Kaymakamı Sayın Temel AYCA ise yaptığı açıklamada: “Harran’daki eğitimin en önemli sorunu ovanın tarım ovası olmasıdır. Bu nedenle eğitimdeki başarıyı yükseltmek istersek el ele vererek hep beraber bir şeyler yapmamız gerek. Yakacık okulu öğretmenlerinin yapmış olduğu projeyi çok anlamlı buluyorum. Böylece devamsızlığın en aza indirilmesinde katkısı olacaktır. Öğretmenlerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com