Advert
Advert
Advert

Pamuğa Ambalaj Darbesi

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyesi Ali Çiçek, naylon çuvallara konan pamukların sanayiciyi zarara uğrattığını söyledi.

Pamuğa Ambalaj Darbesi
Pamuğa Ambalaj DarbesiYılın ilk mahsulü kütlü pamuğu 2.5 (2 lira 50 kuruş) TL’den alan Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyesi ve Ferhat Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek, naylon çuvallara konan pamukların çırçırcıları ve sanayicileri ciddi anlamda zarara uğrattığını söyledi.

Pamukta kirliliğin ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Çiçek, geçen yılki pamukların hala satılamadığını ve naylon çuvalların pamuk kalitesini düşürdüğünü kaydetti.

Şanlıurfa pamuğunun çok kaliteli olduğunu belirten Çiçek, çiftçilerin pamuk toplarken naylon çuval kullanmaması gerektiğini vurguladı. Çiçek; “ naylon çuvallarda getirilen pamuktan; iplikçi, dokumacı ve boyacı zarar görüyor. Naylon çuvallar pamukta abrajın meydana gelmesine neden oluyor. Bu durumda kumaş boyası tutmuyor. Bu nedenle pamuk, iplik ve kumaş çöpe gidiyor. Durum böyle olunca hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisi zarara uğratılıyor. Bunun vebali pamuğu bilinçsizce toplayan çiftçinin boynunadır bunu bilmeyen çırçırcılar da bu vebale ortak oluyor.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu