Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Pamuğa Ambalaj Darbesi

Pamuğa Ambalaj Darbesi

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyesi Ali Çiçek, naylon çuvallara konan pamukların sanayiciyi zarara uğrattığını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Ağustos 2012 Cuma 17:30
Pamuğa Ambalaj DarbesiYılın ilk mahsulü kütlü pamuğu 2.5 (2 lira 50 kuruş) TL’den alan Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyesi ve Ferhat Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek, naylon çuvallara konan pamukların çırçırcıları ve sanayicileri ciddi anlamda zarara uğrattığını söyledi.

Pamukta kirliliğin ciddi bir sorun olduğunun altını çizen Çiçek, geçen yılki pamukların hala satılamadığını ve naylon çuvalların pamuk kalitesini düşürdüğünü kaydetti.

Şanlıurfa pamuğunun çok kaliteli olduğunu belirten Çiçek, çiftçilerin pamuk toplarken naylon çuval kullanmaması gerektiğini vurguladı. Çiçek; “ naylon çuvallarda getirilen pamuktan; iplikçi, dokumacı ve boyacı zarar görüyor. Naylon çuvallar pamukta abrajın meydana gelmesine neden oluyor. Bu durumda kumaş boyası tutmuyor. Bu nedenle pamuk, iplik ve kumaş çöpe gidiyor. Durum böyle olunca hem ilimiz hem de ülkemiz ekonomisi zarara uğratılıyor. Bunun vebali pamuğu bilinçsizce toplayan çiftçinin boynunadır bunu bilmeyen çırçırcılar da bu vebale ortak oluyor.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com