Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa özür grubu öğretmenlerin mağduriyetleri‏

özür grubu öğretmenlerin mağduriyetleri‏

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2011 Çarşamba 21:46
özür grubu öğretmenlerin mağduriyetleri‏

Genel Merkezimizin girişimleri sonucunda aralık ayında atamaları yapılmayarak mağdur edilen sözleşmeli öğretmenler için Bakanlığımız 2000 kişilik ek atama hakkı tanımış, Maliye Bakanlığının kadroları onaylamasının ardından geçtiğimiz günlerde bu öğretmenlerin başvuruları alınmıştır.

 Atama sonucu ilimizden değişik branşlarda 187 sözleşmeli öğretmen sendikamızın özverili çalışmaları sonucunda eşlerine ve çocuklarına kavuşma imkanı bulmuştur. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğümüz, öğretmen açıklarını gerekçe göstererek, ilişik kesme işlemlerinin dönem sonunda yapılacağını belirtmiştir. İlimizdeki öğretmen açığını her platformda dile getiren şubemiz, eş durumu gibi aile hayatını olumsuz şekilde etkileyen bu atamalarda ilişik kesme işlemlerinin ertelenmesi ile ilgili olarak gerekli girişimlerde bulunmuş ve Şube Başkanımız İbrahim Coşkun Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin'i ziyaret ederek, bu mağduriyetin giderilmesini istemiştir. Aynı zamanda Genel Merkezimiz aracılığı ile konu Personel Genel Müdürü'ne intikal ettirilerek öğretmenlerimizin mağduriyeti giderilmiştir. Eş durumu atamaları sonucunda ilimizden ayrılacak olan sözleşmeli öğretmenlerimize yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

 

Şubat ayı sözleşmeli öğretmenler için açılan ek atamalar sonucunda ilimizden 187 öğretmen ayrılmış, ancak ilimize bir tek öğretmen atanmamıştır. Biz Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi olarak, ilimizin öğretmen açığını öğretmenlere fatura eden bir anlayıştan uzak olmak kaydıyla, bugüne kadar olduğu bundan sonra da bu dev gibi sorunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

 

                                                                                      Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com