Advert
Advert
Advert

Özgür Kudüs Platformu'ndan Siyonist saldırılara tepki

Özgür Kudüs Platformu, yayınladığı yazılı basın açıklaması ile Siyonist İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını sert bir dille eleştirdi.

Özgür Kudüs Platformu'ndan Siyonist saldırılara tepki
Özgür Kudüs Platformu'ndan Siyonist saldırılara tepki

İşgalci İsrail askerlerinin son günlerde defalarca Mescid-i Aksa'ya saldırması ve mescidin içindeki Müslümanlara gaz bombası ve plastik mermilerle ateş ederek yaralaması, Özgür Kudüs Platformu tarafından kınandı. Açıklamada Siyonistlerin, Müslümanların birlik ve beraberlikten yoksun olmasını fırsat olarak bilerek saldırdığına dikkat çekildi.

Mescid-i Aksa’nın izzet ve onuru tüm ümmetin izzet ve onurudur

Saldırıların kabul edilemez olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Müslümanların bölük pörçük olması, birlik ve vahdetten yoksun, birbirleriyle mücadele etmeleri, ortaya bir irade koyamamalarını fırsat bilen Siyonist İsraillilerin, Mescid-i Aksa’nın mahremiyetini hiçe sayarak kirli postallarıyla içeri girmeleri kabul edilemez. Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekân olarak bölünmesi; yıllardır arkeolojik kazılarla altının oyularak yıkılmaya çalışılması,  Müslümanlardan tamamen soyutlanarak işgal edilmesinin bir ön safhasıdır. Mescid-i Aksa’nın izzet ve onuru tüm ümmetin izzet ve onurudur. Bu saldırı ve işgale karşı durmak salt Filistinlilerin ve Arapların görev ve sorunu değildir. Tüm ümmetin meselesi ve görevidir. Bunun Siyonistlere hissettirilmesi ve gösterilmesi gerekir.” ifadelerine yer verildi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için gerekli adımlar acilen atılmalıdır

Ümmetin bu aşağılık durum ve zilleti kabul etmemesi gerektiği belirtildiği açıklamada, “Mescid-i Aksa, Kudüs ve işgal altındaki İslam topraklarının özgürlüğe kavuşması için gereken her türlü çalışma, gayret ve özveriyi göstermelidir. Mescid-i Aksa’nın Evkaf Bakanlığına bağlı olduğu Ürdün ve Arap ülkeleri, Türkiye, İran ve halkı Müslüman olan diğer tüm ülkelerin idarecileri aralarındaki ihtilaf ve çekişmeleri bir kenara bırakmalı, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için gerekli adımlar acilen atılmalıdır. Ümmet fert ve kurum olarak tepkisini ortaya koymalıdır. Allah muhafaza Mescid-i Aksa’nın elden gitmesi tüm ümmet için dünyevi ve uhrevi bir vebaldir. Özgür Kudüs Platformu olarak, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları tel’in ediyor, Kudüs içinde ve dışında Aksa’yı canları pahasına savunan kardeş ve bacılarımızı selamlıyor,  yaralılara acil şifalar diliyoruz.” denildi.  (M. Erkan Yavuz - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu