Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Özgür Kudüs Platformu'ndan Siyonist saldırılara tepki

Özgür Kudüs Platformu'ndan Siyonist saldırılara tepki

Özgür Kudüs Platformu, yayınladığı yazılı basın açıklaması ile Siyonist İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını sert bir dille eleştirdi.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2015 Perşembe 12:57
Özgür Kudüs Platformu'ndan Siyonist saldırılara tepki

İşgalci İsrail askerlerinin son günlerde defalarca Mescid-i Aksa'ya saldırması ve mescidin içindeki Müslümanlara gaz bombası ve plastik mermilerle ateş ederek yaralaması, Özgür Kudüs Platformu tarafından kınandı. Açıklamada Siyonistlerin, Müslümanların birlik ve beraberlikten yoksun olmasını fırsat olarak bilerek saldırdığına dikkat çekildi.

Mescid-i Aksa’nın izzet ve onuru tüm ümmetin izzet ve onurudur

Saldırıların kabul edilemez olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Müslümanların bölük pörçük olması, birlik ve vahdetten yoksun, birbirleriyle mücadele etmeleri, ortaya bir irade koyamamalarını fırsat bilen Siyonist İsraillilerin, Mescid-i Aksa’nın mahremiyetini hiçe sayarak kirli postallarıyla içeri girmeleri kabul edilemez. Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekân olarak bölünmesi; yıllardır arkeolojik kazılarla altının oyularak yıkılmaya çalışılması,  Müslümanlardan tamamen soyutlanarak işgal edilmesinin bir ön safhasıdır. Mescid-i Aksa’nın izzet ve onuru tüm ümmetin izzet ve onurudur. Bu saldırı ve işgale karşı durmak salt Filistinlilerin ve Arapların görev ve sorunu değildir. Tüm ümmetin meselesi ve görevidir. Bunun Siyonistlere hissettirilmesi ve gösterilmesi gerekir.” ifadelerine yer verildi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için gerekli adımlar acilen atılmalıdır

Ümmetin bu aşağılık durum ve zilleti kabul etmemesi gerektiği belirtildiği açıklamada, “Mescid-i Aksa, Kudüs ve işgal altındaki İslam topraklarının özgürlüğe kavuşması için gereken her türlü çalışma, gayret ve özveriyi göstermelidir. Mescid-i Aksa’nın Evkaf Bakanlığına bağlı olduğu Ürdün ve Arap ülkeleri, Türkiye, İran ve halkı Müslüman olan diğer tüm ülkelerin idarecileri aralarındaki ihtilaf ve çekişmeleri bir kenara bırakmalı, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için gerekli adımlar acilen atılmalıdır. Ümmet fert ve kurum olarak tepkisini ortaya koymalıdır. Allah muhafaza Mescid-i Aksa’nın elden gitmesi tüm ümmet için dünyevi ve uhrevi bir vebaldir. Özgür Kudüs Platformu olarak, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları tel’in ediyor, Kudüs içinde ve dışında Aksa’yı canları pahasına savunan kardeş ve bacılarımızı selamlıyor,  yaralılara acil şifalar diliyoruz.” denildi.  (M. Erkan Yavuz - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com