Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Özgür Eğitim-Sen'den iş bırakma kararı

Özgür Eğitim-Sen'den iş bırakma kararı

Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer, ülkede eğitim alanında son dönemlerde sıkıntıların giderek arttığını ileri sürerek yarın iş bırakma eylemine gideceklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2014 Salı 17:39
Özgür Eğitim-Sen'den iş bırakma kararı

 Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer yazılı basın açıklaması yaparak, yönetici atamaları, TEOG sistemi, emekli öğretmenlerin ve çalışan öğretmenlerin maaşlarının yetersizliği, okullardaki öğretmen ve öğrenci nöbet sistemi ve bu gibi yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için 24 Eylül Çarşamba günü iş bırakma kararı aldıklarını belirtti.

Özgür Eğitim Sen olarak 24 Eylül’de iş bırakma kararı aldıklarını ifade eden Sevinçer, “Ülkemizde eğitim alanında geçmişten gelen sorunlar maalesef son dönemde had safhaya ulaşmıştır. Ardı ardına gelen değişiklikler ve yeni uygulamalarla sorunların çözülmesi bir yana, eğitim öğretimdeki durum içinden çıkılamaz bir kaos ortamı oluşturulmuştur. Yönetici atamalarında hak ve hukukla bağdaşmayan yöntem, TEOG sistemindeki karmaşa, emekli öğretmenlerin ve çalışan öğretmenlerin maaşlarının yetersizliği, okullardaki öğretmen ve öğrenci nöbet sistemi ve diğer çalışma koşullarının elverişsizliği, büyük umutlarla başlatılan ama sonu getirilemeyen akıllı tahta, tablet vb projeler eğitim öğretimde yaşanan sorunlarından bazılarıdır.” dedi.

Eğitim camiasının başka birçok sorunla baş başa olduğunu vurgulayan Sevinçer, “Özgür Eğitim Sen olarak emekli ve çalışan öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi, öğrenci ve öğretmenlerin nöbet uygulanmasından vazgeçilmesi, yönetici atama sisteminin mülakat olmaksızın objektif kriterlere ve bir sınava dayalı olarak yapılması, TEOG sistemindeki aksaklıkların giderilmesi ve benzeri taleplerle 24 Eylül’de iş bırakma kararı aldığımızı kamuoyuna bildiririz.” ifadelerini kullandı.(M.Fatih Akgül-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com