Advert
Advert
Advert

Özgür Eğitim-Sen'den iş bırakma kararı

Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer, ülkede eğitim alanında son dönemlerde sıkıntıların giderek arttığını ileri sürerek yarın iş bırakma eylemine gideceklerini bildirdi.

Özgür Eğitim-Sen'den iş bırakma kararı
Özgür Eğitim-Sen'den iş bırakma kararı

 Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer yazılı basın açıklaması yaparak, yönetici atamaları, TEOG sistemi, emekli öğretmenlerin ve çalışan öğretmenlerin maaşlarının yetersizliği, okullardaki öğretmen ve öğrenci nöbet sistemi ve bu gibi yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için 24 Eylül Çarşamba günü iş bırakma kararı aldıklarını belirtti.

Özgür Eğitim Sen olarak 24 Eylül’de iş bırakma kararı aldıklarını ifade eden Sevinçer, “Ülkemizde eğitim alanında geçmişten gelen sorunlar maalesef son dönemde had safhaya ulaşmıştır. Ardı ardına gelen değişiklikler ve yeni uygulamalarla sorunların çözülmesi bir yana, eğitim öğretimdeki durum içinden çıkılamaz bir kaos ortamı oluşturulmuştur. Yönetici atamalarında hak ve hukukla bağdaşmayan yöntem, TEOG sistemindeki karmaşa, emekli öğretmenlerin ve çalışan öğretmenlerin maaşlarının yetersizliği, okullardaki öğretmen ve öğrenci nöbet sistemi ve diğer çalışma koşullarının elverişsizliği, büyük umutlarla başlatılan ama sonu getirilemeyen akıllı tahta, tablet vb projeler eğitim öğretimde yaşanan sorunlarından bazılarıdır.” dedi.

Eğitim camiasının başka birçok sorunla baş başa olduğunu vurgulayan Sevinçer, “Özgür Eğitim Sen olarak emekli ve çalışan öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi, öğrenci ve öğretmenlerin nöbet uygulanmasından vazgeçilmesi, yönetici atama sisteminin mülakat olmaksızın objektif kriterlere ve bir sınava dayalı olarak yapılması, TEOG sistemindeki aksaklıkların giderilmesi ve benzeri taleplerle 24 Eylül’de iş bırakma kararı aldığımızı kamuoyuna bildiririz.” ifadelerini kullandı.(M.Fatih Akgül-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır