Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Özel Halk Otobüsçüleri; Belediye 30 milyar zarar etti

Özel Halk Otobüsçüleri; Belediye 30 milyar zarar etti

Kooperatif Başkanları, Fakıbaba Belediyesinin özelleştirmeden sonra tekrar döndüğü toplu taşıma işinde bugüne kadar 30 milyon TL zarar ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Şubat 2013 Cumartesi 10:30
Özel Halk Otobüsçüleri; Belediye 30 milyar zarar etti

Özel Halk Otobüsçüleri Kooperatif Başkanlarından Karaköprü Kooperatif Başkanı Abuzer Şeker, Çankaya Kooperatif Başkanı. Mehmet Polat, Eyyübiye Kooperatif Başkanı Mehmet Emin Ak, yazılı bir açıklama yaptı.
Özel Halk Otobüsçüleri Kooperatif Başkanları yaptıkları açıklamada," Şanlıurfa belediyesi 2012 yılında 2011/195274 nolu toplu taşıma ihalesi ile 67 otobüs kiraladı. İhale süresi 2012 yılını kapsıyordu. Ulaşımdan sorumlu başkan yardımcısı Emin İzol'un Belediye meclis üyelerine verdiği bilgiye göre, 9 ay içinde bu 67 aracın kiralanması sonucunda kesinleşmiş belediyenin zararı 8.885.568 TL(eski parayla 8 trilyon 885 milyar tl'dir)" Söz konusu araçlar 04.07.2011 tarihinde işe başlamıştır. Yani 20 aydır faal çalışmaktadır. Ortalama aylık zarar 1 milyon TL olduğu için gerçekte belediye zararı bu 67 otobüs için 20 milyon TL'dir.
Yaptığımız hesaplamada bu zararın yanında Belediye şirketi BELSAN A.Ş'nin'de kiraladığı esnaf araçlarından zararı 20 ay içinde 10 milyon TL'dir.
Belediye ve Belsan kaynaklı toplam ulaşım zararı 30 milyon TL'dir. Bu yazdıklarımızda bir abartma, yanlış varsa hodri meydan diyoruz, kafasını kuma sokmuş deve kuşu misali susmak ne belediyeyi nede belsan'ı kurtarır.
Bu yanlışlara kim dur diyecek? 11 Nisan projesine 40 milyon TL bulmak için 11 seferdir proje değiştirtip, kafa yoran sayın bakanımız burada heba olan 40 milyon TL'lik kamu paralarından haberi var mıdır?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com