Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Özcan'a Dış İlişkiler görevi verildi-Halil Özcan Kimdir?

Özcan'a Dış İlişkiler görevi verildi-Halil Özcan Kimdir?

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr.Halil Özcan, AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker’in yardımcılığına getirildi. dr. Halil özcan kimdir?

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2016 Cuma 11:11
Özcan'a Dış İlişkiler görevi verildi-Halil Özcan Kimdir?

 

AK Parti’de yeni Başbakan Binali Yıldırım’ın Genel Başkan olması ile birlikte partideki görevlendirmelerde devam ediyor. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker’in yardımcılığına getirildi.

Aynı zamanda kısa adı İSİBAP olan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği üyesi de olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Türkiye Suudi Arabistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Ortadoğu politikaları ve Suudi Arabistan-Türkiye arasındaki sosyal ve ekonomik konularında yetkili olması bekleniliyor. 

AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ DR. HALİL ÖZCAN KİMDİR?

Halil Özcan, 1 Ekim 1964'te Şanlıurfa Eyyübiye İlçesine bağlı bulunan Şahinalan Köyünde doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Adle'dir.

Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde, doktorasını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünde yaptı.

Bir süre Suudi Arabistan'da öğretmenlik yaptı. 1993'te Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. İngiltere'de dil eğitimi gördü. Harran Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümünde yardımcı doçent olarak görev yaptı. Arapça Dil Merkezi kurdu. Aile vakfına ait Salih Özcan Öğrenci Yurdu ve Hilal Eğitim Vakfının yöneticiliğini yaptı. Şanlıurfa'nın Rakka, Halep, Haseki ile kültür köprülerinin koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Çok iyi düzeyde Arapça ve orta düzeyde İngilizce bilen Özcan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com