Reklamı Geç
Advert
Advert

Özbek'ten Çocuk Korosuna Tam Not

Özbek'ten Çocuk Korosuna Tam Not
Özbek'ten Çocuk Korosuna Tam Not

 

Şanlıurfa Belediyesi Çocuk Korosu, halk müziğinin usta sanatçısı Mehmet Özbek’ten tam not aldı. Urfa City AVM Kongre ve Nikâh Salonunda 2 bölümden oluşan “Türkülerin Halayı ” adlı konserde 10 saz sanatçısı ve 56 minik ses sanatçı sahne aldı. Konserde çocuklar konuklara, adeta müzik ziyafeti çekti. “Gülüm Benim”, “İşte Gidiyorum”  ve bir de uzun havanın solo şeklinde seslendirildiği konser büyük alkış aldı. Protokol zaman zaman çocukların seslendirdiği türkülere eşlik etti. Konsere dinlemeye gelen kimi konuklarda halay çekip eğlendi.

Türk Halk Müziğine solist, yönetici, koro şefi, derlemeci ve akademik yayınlar yoluyla verdiği sayısız hizmetlerle tanın Şanlıurfalı Mehmet Özbek’in de katıldığı konserde çocuklar bir birinden güzel 13 Türkü seslendirdi.

Şanlıurfa Belediyesi Çocuk Korosu Şefi Halil Balıkçıoğlu, konserin ilk bölümünde Özbek’ten çocukların seslendirdiği “Saçlarını Taramışsan” türküsüne eşlik etmesini istedi. Çocukların seslerini çok beğendiğini söyleyen Özbek “Bu Türküyü çocukların sesinden dinlemek beni çok mutlu edecektir. Gerçekten hepsi çok başarılı çocuklar. Onlar geleceğin sanatçıları.” ifadesini kullanarak belediye’nin çocuk korosuna tam not verdi.

GELECEĞİN TATLISESLERİ VE MEHMET ÖZBEKLERİ

Belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe, konser sonunda saz ekibine ve çocuklara birer karanfil vererek tebrik etti. Şanlıurfa’nın müzik konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu hatırlatan Yücetepe “Bu gün buradaki konserimize katılan değerli hocamız Mehmet Özbek’e çok teşekkür ediyorum. Çocuk koromuzdaki bu yetenekler arasında inşallah yeni Mehmet Özbekler, İbrahim Tatlısesler, Mahmut Tuncerler ve Ayşe Taşlar çıkacaktır. Değerli Mehmet Özbek Ağabeyimizle her zaman gurur duyuyoruz. Kişiliği ile sanatı ile bir Urfalı olarak gurur duyuyoruz. “dedi

Konsere, Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Yücetepe, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Şanlıurfa THM Korosu Müdürü Feridun Yüzden ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi