Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Özbek de pişman!

Özbek de pişman!

28 Şubat post modern darbe sürecine ilişkin soruşturma başlatılması, o süreçte aktif rol alanları fena panikletti. Yargılanma korkusu ile o dönem emir eri gibi davranan gazeteciler birbirlerini suçlamaya devam ederken, 28 Şubat’ın ünlü paşası emekli tümgeneral Osman Özbek’den de ‘Milat’a özeleştiri geldi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2012 Cuma 11:00
Özbek de pişman!
28 Şubat post modern darbe sürecine ilişkin soruşturma başlatılması, o süreçte aktif rol alanları fena panikletti. Yargılanma korkusu ile o dönem emir eri gibi davranan gazeteciler birbirlerini suçlamaya devam ederken, 28 Şubat’ın ünlü paşası emekli tümgeneral Osman Özbek’den de ‘Milat’a özeleştiri geldi. 28 Şubat sürecinde Erbakan Hocanın ailesine yönelik sert çıkışıyla tanınan Özbek, “Keşke Milli Görüşü anlasaydık. O günler hiç yaşanmasaydı. Milli Görüşün emperyalizmle mücadelesini ve dik duruşunu gerçekten çok önemsiyorum. Milli Görüşün ülkenin bağımsızlığı konusundaki hassasiyetini takdir ediyorum” dedi.

Biz sorduk Özbek cevapladı!

“Merhum Erbakan’a ettiğiniz galiz küfrü unutmuş değiliz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?” şeklinde sorumuza Özbek, “Gazetecilerin sorduğu bir soruya cevaptı. Asla Erbakan’a karşı değildi sözlerim… Daha sonra sözlerimi dinlediğimde kendi kendime ‘ben nasıl böyle bir laf etmişim’ diye kendime sordum. Ama sözlerim kesinlikle Başbakan Erbakan’a değildi. Biz o gün ters düşmüş olabiliriz. Onlar bugün askeri halen sert eleştirseler de duruşlarını ilgiyle takip ediyorum” şeklinde cevap verdi.

Milli Görüş’ü takdir ediyormuş

“Yani bugün Milli Görüşü önemsediğinizi mi ima etmek istiyorsunuz?” dediğimizde Özbek, “Keşke Milli Görüşü anlasaydık. O günler hiç yaşanmasaydı. Milli Görüşün emperyalizmle mücadelesini ve dik duruşunu gerçekten çok önemsiyorum. Milli Görüşün ülkenin bağımsızlığı konusundaki hassasiyetini takdir ediyorum” dedi.

Yargıya saygıyı hatırladı

“Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı 28 Şubat soruşturması hakkında neler söylemek istersiniz?” sorumuza Özbek, “Evet bir anda gündeme 28 Şubat sokuldu. Sonuçta yargıya hepimizin saygısı var. Bu konu hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum” demekle yetindi.

Darbe demesek…

“Kamuoyu 28 Şubat sürecinin darbe olduğuna dair hem fikir. Siz halen darbe olmadığını söyleyebiliyor musunuz?” dediğimizde ise Özbek, “Bunları konuşmak doğru değil. Darbe demek doğru değil. MGK’nın kararları var. MGK’nın sert bir tutumu desek daha doğru olur” dedi.

Ve cevap veremedi

“Asker o gün bunlarla uğraşırken, hırsızlar malı götürüyor, şiddet olayları ise tırmanıyordu” hatırlatmamız karşısında da Özbek, “Bakın bu konuya girmek istemiyorum” diyerek sessiz kalmayı tercih etti.
Milat gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Artık E-devletten Alabileceksiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com