Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Özalı Semra Hanım mı Zehirledi?

Özalı Semra Hanım mı Zehirledi?

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2010 Salı 11:26
Özalı Semra Hanım mı Zehirledi?

1988 yılında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özala suikast girişiminde bulunan Kartal Demirağ, ilk kez bir tv kanalına konuştu.

 

HABERTÜRK muhabiri Yasemin Güneri, Adalet Bakanlığından aldığı özel izinle İzmir 1 Nolu F Tipi Cezaevinde kalan Kartal Demirağ ile görüşütü, yıllardır cevapları merak edilen pek çok sorunun yanıtlarını almaya çalıştı. Demirağın Özala neden suikast düzenlediği sorusuna verdiği yanıt hayli ilginçti. Perde aralanırsa ne sen kalırsın ne de ben diyen Demirağ, Özalın zehirlenerek öldürüldüğü iddialarıyla ilgili ise bakın kimi adres gösterdi?

18 haziran 1988 yılıda düzenlenen ANAP kongresinde patlayan kurşunlar Türkiyenin gündemini bir kaç saniye içinde değiştirmeye yetti. O yıllarda Başbakan olan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özalın şans eseri sadece elinden yaralanarak kurtulduğu silahlı saldırın faili salonda kıskıvrak yakalandı. Aradan geçen yaklaşık 22 yıl boyunca o gün sıkılan kurşunların arkasında kimlerin olduğu hep tartışılsa da hiçbir zaman kesin bir bilgiye ulaşılamadı.

Suikastin faili Kartal Demirağ ise 1989 yılında 20 yıl hapse mahkum oldu. Şartlı salıverme yasasından yaralanarak 1992 yılında serbest kaldı, ama tehdit ve saldırı suçlarından tekrar hapse girmesi uzun sürmedi. Demirağ, halen İzmir 1 Nolu F Tipi Cezaevinde hükümlü olarak yatıyor.

Kameraların karşısına çıkmasa da Yasemin Güneri ile yüz yüze görüşmeyi kabul eden Kartal Demirağ, suikastin ardından yedi yılını hücrede geçirdiği için duyma problemi yaşamaya başladığını söyledi görüşmenin başında..

Hapiste geçen onca yıl içinde hayatını iki bin sayfalık bir kitap haline getirmiş. Şimdi yayın evlerinden gelecek teklifleri değerlendireceğini söylüyor. Peki hangi cevapsız soruların yanıtları olacak o kitapta?

Özala suikast emrini veren kim? Demirağ, silahı içeri nasıl soktu? Kongre salonunda yalnız mıydı?

Kartal Demirağ, kongre salonda yalnız olmadığını ve bu sırrı hiç bir zaman
açıklamayacağını söyledi.

KIYAMET KOPAR

Perde kalkarsa ne sen kalırsın ne de ben. Perde kalkarsa kıyamet kopar. Tanrının huzuruna çıkmadan perde kalkmaz, bu sırları ailemle bile paylaşmadım, kitabın içinde var bu sırlar ama sadece arif olan anlar, benim sırlarıma da kimsenin aklı ermez. Benim aklım bile ermiyor hala

Peki son günlerin en çok tartışılan konusu hakkında yani, Özalın öldürüldüğü iddialarına ilişkin ne düşünüyor?

AHMET ÖZAL NEDEN ŞİMDİ KONUŞTU?

Demirağ: Ergenekon etkisizleştirildiği için Özal konuştu

Ahmet Özalın, babasının ölümünün ardından geçen süre içerisinde suskun kalmasının ve ardından konuşup bazı iddiaları dile getirmesinin nedenini ne? Ahmet Özal bir şeyler öğrenmiş herhalde. Öğrenmemiş olsaydı konuşamazdı. Belki de korktuğu kişiler etkisizleştiği için konuştu. Ergenekonu görüyoruz.

Özalın zehirlendiği iddialarına ilişkin olarak ise Demirağ oldukça tartışılacak bir ismi adres gösterdi.

ÖZAL ÖLDÜRÜLDÜ MÜ?

Demirağdan ilginç iddia...

Bence Turgut Özala ne olduğunu Semra Hanıma sormalı. Semra Hanım, onun en yakınındaki isim. Eğer zehirlendiyse, aynı yemekten yiyen Semra Özalın da zehirlenmesi gerekirdi. Semra Özal ve Ahmet Özal, Turgut Özala benim verdiğimden daha büyük zararlar verdiler. Ben parmağını yaraladım. Onlar, mirasına ihanet ediyor. Ahmet Özalın sözünü ettiği Sabri Yirmibeşoğlunu tanımıyorum. Adını televizyonlardan duydum. Bir de özel harpçı olduğunu biliyorum.

Ahmet Özalın iddialarının ardından başlatılan soruşturmalar hatırlatıldığında ise Demirağ, savcılar çağırsa bile ifade vermeyeceğini söyledi ve sırların kendisiyle mezara gideceğini yineledi..

Peki hayatının 22 yılını cezaevinde geçeren Demirağ, Özala suikast düzenlediği için pişman mı?


ÖZAL ÖLDÜĞÜNDE NE HİSSETTİ?

Öldüğünde ağladım

Şimdiki aklım olsa, değil Özala suikast düzenlemek yanından bile geçmezdim. Özal suikastini mezara gömdüm. Kitabımda da suikasti yazdım. Ama çok ayrıntıya girmedim. Çünkü, suikasti ben nasıl yaptım çözemiyorum. Çok değerli birine zarar verdim. Özalın ölmesine çok üzüldüm. Çok ağladım.

Burada 1 gün, bir yıl gibi geçiyor diyen Demirağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın da Turgut Özal gibi başarılı biri olduğunu söyledi. Demirağ Şimdiki Başbakan da çok başarılı. .ok beğeniyorum. Başarılı insanları iyi korumak lazım. Umarım onun başına bir şey gelmez. değerlendirmesini yaptı.

7 yıl bir hücrede tek başına kaldığını yineleyen Demirağ, Öcalandan daha ağır bir mahkumiyet hayatı yaşadığını da iddia etti. Cezaevinden çıkmayı hayal eden Demirağın son sözleri ise, Özal suikastine dair sır perdesinin uzun bir süre daha esrarını koruyacağını gösteriyor: Ateş eden bendim. Bundan ötesi benimle mezara gider.

habertürk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com