Advert
Advert
Advert

Özak'tan ilginç iddia: CAS cezayı onayacak

Eski Trabzonspor başkanı olan AK Parti Trabzon milletvekili Faruk Nafiz Özak, CAS süreciyle ilgili ilginç açıklamalarda bulundu...

Özak'tan ilginç iddia: CAS cezayı onayacak
Özak'tan ilginç iddia: CAS cezayı onayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Özak Trabzon'da bayramlaşmatörenine katıldı. Törenekatılan AK Partili Özakönemli açıklamalarda bulunarak, şike sürecine değindi ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na açık uyarıda bulundu. Özak, CAS'ın Fenerbahçe'ye verilen cezayıonayacağını söyledi.

"CAS SEN ŞİKE YAPTIN DİYECEK"

AK Parti Trabzon Milletvekili Faruk Nafız Özak, şike sürecine ilişkinçarpıcıaçıklamalar yaptı: "Kupa kupa kupa... Tamam, doğru kupa da evvela buna bakın. Bu yasal düzenlemeyi kim yaptı. AK Parti iktidarı yaptı. Bu olmasa bunukonuşabilecekmiydin? Şimdidevam edenbir süreç var. 'Sabredin' dedik. Yargıtay süreci de var. UEFA dedi ki 'Sen cezalısın. Avrupa'ya gelemezsin.' CAS'a gidildi. CAS'ın vereceği cevap da şu olacak: Evet sen şike yaptın, Avrupa'ya gelemezsin. Kalıyor Türkiye'yeiş..."

'TAYYİP BEY KUPAYI VERMEDİ DİYORLAR...'

Kulübün siyasetüstü olduğuna vurgu yapan Özak, "Tayyip Bey kupayı vermedi diyorlar. Bu yasayı biz yapmasaydık atı alanÜsküdar'ı geçerdi. Hukukun üstünlüğünü isteyen bir Başbakan var" dedi. Federasyonun yabancı antrenörgetirirkenhükümete sormadığını çünkü özerk olduğunu belirten Özak, şunları söyledi:

'TRABZONSPOR BİR PARTİNİN KULÜBÜ DEĞİLDİR'

"Buradan size, bizi bekleyen bir tehlikeyi aktarmak istiyorum. Siyasiler kulübün emrindedir ama kulüpsiyasetüstüdür. Katiyen siyasi birkonuşmayapmamalıdır. Bu bizim için bir tehlikedir. Çünkü şu anda ellerini ovuşturup bekleyen Ak Partili olmayanlar, ‘Ha sen Başbakan'a bunu mu dedin, şunu mu dedin? Ben sanagösteririm, iki maç sonra yenil' diyerek bizi beklemektedirler. Bir ağabeyleri olarak onlara söylüyorum; bu söylemi bırakın. Hangi partiden olursa olsun orasısiyasetüstüdür. O söylemler Trabzonspor'azararverir, bizlerezararverir. Trabzonspor bir partinin kulübü değildir."

(sabah)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!