Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Oy Kullanırken bu uyarılara dikkat!..

Oy Kullanırken bu uyarılara dikkat!..

52 milyon kişi yerel yöneticilerini seçmek için yarın sandığa gidecek. Saat 18.00'e kadar radyo ve TV'lerde seçim yorumu yapmak yasak.

Giriş Tarihi: 29 Mart 2014 Cumartesi 09:02
Oy Kullanırken bu uyarılara dikkat!..

81 ilde 26 partinin adayları yarışacak. 52 milyon kişi yerel yöneticilerini seçmek için yarın sandığa gidecek. Saat 18.00'e kadar radyo ve TV'lerde seçim yorumu yapmak yasak.

Türkiye 18’inci kez yerel seçimler için sandığa gidiyor. Yarın 52 milyon 695 bin 831 seçmen 194 bin 310 sandıkta oy kullanacak. 26 partinin adayları ve bağımsızlar; belediye başkanlığı, ilçe meclis üyeliği ve il genel meclisi için yarışacak. Yüksek Seçim Kurulu saati öne çekmezse, 21.00'e kadar sonuçlar açıklanamayacak. Yarın 06.00'dan 00.00'a kadar alkollü içki satılmayacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Polis, asker ve bekçiler dışında kimse silah taşımayacak. Radyo ve televizyonlarda saat 18.00'e kadar seçimlerle ilgili tahmin ve yorum yapılamayacak.
BU KURALLARA DİKKAT

* Sandık başında görevli partili kurul üyeleri, adaylar ve gözlemciler, rozet, amblem veya partisini belirtir herhangi bir işaret taşımayacak.

* Oy verme işlemi sırasında gebeler, hastalar, özürlüler ve yaşlılara öncelik tanınacak.

* Sandık başında seçmene vereceği oy hakkında hiç kimse müdahale, telkin ve tavsiyede bulunamayacak. Seçmenler oylarını kullandıktan sonra sandık başından ayrılacaklar.

* Okuma-yazma bilmeyenlere yardım istemesi durumunda, sandık kurulu başkanı işaretlerin hangi partinin olduğunu açıklayacak.

Son.tv

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com